_

Monitor LCD

Wszystko o działającym (lub nie) sprzęcie w pracy CAD-owca.

Monitor LCD

Postprzez Andrzej R » cze 04, 2006 14:35

Witam
Mam prośbę, prosiłbym kilku użytkowników monitorów LCD o podanie modeli na jakich pracują, i z których są zadowoleni.(zastosowanie: ACad, Office czasami film). Chciałbym kupić monitor LCD 19" cena ok 1700zł
I jeszcze jedna sprawa, szukam stronki www gdzie są rankingi, porównania monitorów ale aktualizowane, nie sprzed pół roku, może ktoś wie gdzie można znaleść taką stronkę.
Pozdrawiam
Andrzej
Andrzej R

Re: Monitor LCD

Postprzez gary » cze 04, 2006 19:48

Witam,
używam 19stki (właściwie 2-óch obok siebie :D) marki Sony model S95FS.
Za pierwszy zapłaciłem ok 1900, za drugi 1600 (ach te ceny szybko spadają)
Na monitorkach bardzo dobrze mnie się pracuję, wprawdzie nie jestem nadzwyczajnym profesjonalistą, ale stosunkowo często coś kreślę.
Czas reakcji to 16 ms
Kontrast: 700:1
Jasność: 250 cd/m²
Kolor wyświetlania: 16.77 mln
gniazdo standardowe oraz DVI
Jedynym mankamentem (jak dla mnie) to brak pivota-choć mozna sobie odkręcić 4 wkręty i ekran porzestawić. Poza tym polecam wykonanie i jakość (zero uszkodzonych pixeli). Wiem, że cena jest dość wysoka, ale cóż mnie ponadto odpowiadał design.
Używałem róznież 23 calowego soniaka, ale ze względu na hałas (wentylator chłodzący matrycę) zrezygnowałem. Wystarczy, że karta graficzna mi wyje jak diabli.

Do poczytania poleciłbym stronkę http://www.benchmark.pl/
http://www.tomshardware.pl/display/index.html
a do wyboru najkorzystniejszej ceny http://www.skapiec.pl/ i
http://www.kupujemy.pl/

Pozdrawiam
Piotr Gawarecki
gary

Postprzez Constantin » lip 22, 2006 22:58

Hej, parcuje w Acadzie na LCD iiyama E431S - 17" podłaczone przez DVI z kartą ATI RADEON 256 MB ram. Jesli chodzi o cad to nie mam zadnych zastrzeżeń , mysle ze nie musisz kupowac monitora o szokująco krótkim czasie reakcji. jesli chodzi o filmy i gry to raczej nigdy nie bedziesz do końca zadowolony po przesiadce z dobrego kineskopowego monitora. Szczególnie jesli chodzi o filmy w divix - ciemnie kolory zlewają się - np sceny w nocy i kontrast nie wiele tu pomoaga. Poza tym zwracaj uwagę na kąt widzenia - njaczesciej jest tak ze leżąc na tapczanie niewiele zobaczysz, w praktyce musisz siedziec wyprosotwany przed moniotrem :). Co do gier - czas maksymalnie niski , nie daj się nabrac na teksty w stylu ze 12 ms wystarczy do grania - z praktyki wiem ze nie - to jeszcze zalezy w co grasz :) strategie trurowe czy wyscigi samochodowe :) ?
Constantin

Postprzez Marcin Gołębiewski » lip 25, 2006 12:46

do autocada co najmniej LG Monitor FlatronLCD L203WT 20'' Wide LCD,

Ja pracuje na 2-óch 19 samsunga jedna z pivotem. Jest idealne rozwiązanie tylko drogie musiałbyś znaleźć kartę która wyswietla 2560 x 2048 ja mam taka z 512 ram ale za szybka to ona nie jest.

Do autocada zwłaszcza w 3d potrzebujesz dużej przestrzeni.
Nie jest to odpowiedź na twoje pytanie ale może radziłbym ci dążyć do następującego rozwiązania w przyszłości:

Płyta główna z dwoma PCI express
dwie karty grafiki
2 monitory
Marcin Gołębiewski
www.kursykomputerowe.eu
Marcin Gołębiewski

Postprzez teoffil » lip 26, 2006 08:09

W pracy mam w tej chwili Samsunga SyncMaster 910T. Nie jest to mój wybór, tylko narzucone odgórnie... Używam na nim CADa tylko 2D, office'a (i w sumie tyle można) - jestem raczej zadowolony. Parametry:
matryca 19" TFT/PVA
plamka 0,294
jasność 250cd/m2
kontrast 1000:1
rozdzielczość 1280x1024 - tu mogłoby być lepiej...
kolory 16,7Mln
cena ostatnio gdzieś widziałem poniżej 1800pln
pozdr.
teoffil

Postprzez Grzegorz25 » lip 26, 2006 11:00

Witam,

ja pracuje na monitorze LCD SANSUNG SyncMaster 970p. Jest to swietny monitor z doskonalymi parametrami, jednak ma jedna wade: FLEXIBLE HINGE. Na pocztku jest ok, mozna switnie dopasowac sobie ustawienie monitora do swoich potrzeb, jednak po kilku tygodniach pod wplywem ciezaru monitor sam zaczyna opadac. Bede musial go zareklamowac i odradzam akurat ten model SAMSUNGA.

Pozdrawiam
Grzegorz25

Powrót do Hardware