_

Mysz do Acada Archicada-logitech revolution vs performance

Wszystko o działającym (lub nie) sprzęcie w pracy CAD-owca.

Mysz do Acada Archicada-logitech revolution vs performance

Postprzez Pawełek » sie 06, 2013 09:55

Witam, wiem, że nie jest to w przyjętym zwyczaju zaczynanie od pytań i to w dodatku w sytuacji gdzie prawie identyczne wisi pod spodem. Mimo to zaryzykuję i liczę na Waszą uprzejmość.
Pytanie dotyczy myszki, którą chcę kupić mojej dziewczynie (za kilka miesięcy żonie). Ja nie mam żadnego kontaktu z ww. oprogramowaniem. Mysz za ok 300 pln ma służyć do pracy w Archicadzie i Autocadzie.

Czytając fora i artykuły udało mi się wybrać dwie, które wydaje mi się, że będą się nadawały do tego celu i z tych dwóch chciałbym was prosić o pomoc w wyborze.

Jedna to Logitech MX Revolution:
http://www.saturn.pl/warszawa-arkadia/m ... mpaign=xml

druga to Logitech Performance:
http://www.logitech.com/pl-pl/product/p ... -mx?crid=7

Teoretycznie jedna jest spadkobiercą drugiej, w praktyce ta starsza (Revolution) jest oceniana wyżej, jako lepsza, lepiej dająca się konfigurować, z bardziej ergonomicznie i praktycznie rozłożonymi przyciskami i funkcjami (powtarzam opinie z for internetowych).
Na korzyść (tak na mój rozum) Performance: przemawia tylko: możliwość pracy na szkle (słaby argument) i możliwość ładowania z kabla podczas pracy.

Jakie wy dostrzegacie wady i zalety jednej i drugiej?

Chciałbym was prosić o skupienie się tylko na podesłanym przeze mnie sprzęcie. Aspekt cenowy w tym wypadku całkowicie pomijam.

Tak jak mówiłem, wiem, że tematy zbliżone były na tym forum. Mimo to liczę na waszą pomoc. Z góry bardzo dziękuję.
Pawełek

Re: Mysz do Acada Archicada-logitech revolution vs performan

Postprzez lukasek81 » sie 06, 2013 10:38

Ja używam do Autocada i Solidworksa Performance MX - zaleta.
- brak kabla,
- akumulatorek który jest łatwo wymienialny - bateria nimh 2000 mAh (poprzednia wersja myszki miał wbudowany tak że łatwo go nie da się wymienić)
- zunifikowany odbiornik
- wygoda i ergonomia pracy - dłoń się mniej męczy
- cena - kupiłem po promocji za ok 230 zł
- służy mi już pół roku - jestem bardzo zadowolony
- podobno działa na szkle
Minus
- mam czasami wrażenie że akumulatorek szybko za się wyczerpuje - ale przy dużej namiętnej pracy to chyba logiczne :)

w tej myszce Revolution to boczne kółko mi przeszkadza - ale może kwestia przyzwyczajenia no i ten niewyjmowalny akumulator - choć na youtubie jest filmik jak go wymienić :)
lukasek81

Postprzez kojacek » sie 06, 2013 10:47

Uważam że kupowanie przyszłej żonie myszy za marne 3 stówy, to zwyczajne dziadostwo. U Svarowsky-ego poszukaj czegoś z klasą... ;)
kojacek
kojacek

Postprzez Pawełek » sie 06, 2013 13:20

kojacek napisał(a):Uważam że kupowanie przyszłej żonie myszy za marne 3 stówy, to zwyczajne dziadostwo. U Svarowsky-ego poszukaj czegoś z klasą... ;)
kojacek

typowe, nie wiem ale napiszę, grunt, że licznik postów bije!

Kolega mi trochę zamotał, bo właśnie myślałem, że to drugi kółko jest jakimś pożytecznym gadżetem.
Pawełek

Postprzez lukasek81 » sie 06, 2013 13:44

Pawełek napisał(a):Kolega mi trochę zamotał, bo właśnie myślałem, że to drugi kółko jest jakimś pożytecznym gadżetem.

Hm. Być może jest pożytecznym gadżetem, ale nie dla mnie.

A może idź do sklepu z żoną niech zobaczy obie myszki i sobie porówna, po dotyka... itd (bez podtekstów oczywiście)
Grunt że logitech mam fajne oprogramowanie i można każdy przycisk skonfigurować indywidualne. o tym zapomniałem napisać wcześniej
lukasek81

Postprzez panjapa22 » sie 06, 2013 13:45

Witam.

Sam od ponad roku uzywam myszy Razer Naga:

http://www.ceneo.pl/11722928

Wiem że jest to mysz dla gamerów ale 12 dodakowych przycisków świetnie sprawdza sie przy projektowaniu. Mozliwośc zrobienia makr na polecenia jest bardzo wygodna.

Bardzo Polecam!
panjapa22

Postprzez kojacek » sie 06, 2013 14:06

Pawełek napisał(a): typowe, nie wiem ale napiszę, grunt, że licznik postów bije!

No nie o to chodzi, niemniej powiem tak: prośba o dobór myszy dla kogoś innego (czy nawet dla siebie) przypomina nieco przymierzanie butów w internecie... ;) Można spytać o opinie, ale nie o poradę i wybór. Z drugiej strony, jeśli ktoś będzie potrafił coś zaprojektować (obojetnie czy prom kosmiczny czy karmnik dla ptaków), nie będzie znacznej różnicy czy zrobi to myszką za 25,- czy za 1250,- złotych...
kojacek
kojacek

Postprzez Pawełek » sie 06, 2013 14:09

ok, dzięki
chyba zdecyduję się jednak na performance, ale to dopiero jak na spokojnie usiądę nad tym w domu.
Pawełek

Postprzez lukasek81 » sie 06, 2013 14:48

kojacek napisał(a):, nie będzie znacznej różnicy czy zrobi to myszką za 25,- czy za 1250,- złotych...
kojacek

Zgadza się - przez dłuższy okres czasu pracowałem na zwykłych oemowych myszkach na kablu - ale w miarę czasu jednak można coś zmienić na lepsze., wygodniejsze, etc.
lukasek81

Postprzez kojacek » sie 06, 2013 14:56

lukasek81 napisał(a): Zgadza się - przez dłuższy okres czasu pracowałem na zwykłych oemowych myszkach na kablu - ale w miarę czasu jednak można coś zmienić na lepsze., wygodniejsze, etc.

Oczywiście, ale wydawać się może, że każdy dobiera sobie pewne rzeczy sam. Co dla ciebie może być super ergonomiczne i niezwykle wygodne, dla mnie już niekoniecznie, i odwrotnie. To samo zaś, tyczy ilości przycisków, rolek, czy brylantów...
kojacek
kojacek

Następna strona

Powrót do Hardware