_

mysz do CADa do 60zł

Wszystko o działającym (lub nie) sprzęcie w pracy CAD-owca.

mysz do CADa do 60zł

Postprzez luky5@o2.pl » lut 20, 2016 17:45

Poszukuję myszki do laptopa w celu przegladania internetu, projektowania w AutoCAD 2D i 3D oraz innych programach 3D.
Przez ostatnie pół roku używałem Logitecha M310 - idealnie dopasowana mysz dla mnie, problem w tym, że przycisk scrola nie wytrzymał nawet jednej wymiany baterii. Najchętniej kupił bym ponownie tę mysz (49zł), ale trochę obawiam się, że do AC, gdzie bardzo często wciska się scroll, ta mysz znowu polegnie. Obecnie wróciłem do starego A4techa G7-750, który jest mniej wygodny i pożera 4 paluszki na miesiąc.

Waham się między:
-logitech M185 39zł - scroll niby inny, niż w M310, na plus przemawia głównie cena. Niestety wydaje mi się, że mysz będzie za mała
-typowa myszka do gier w stylu Razora z Chin (20zł)
http://pl.aliexpress.com/item/New-Arriv ... .13.yXHzU9
Nie wiem, tylko czy kabel nie będzie bardzo ograniczał - dużo podróżuję z lapkiem
-i największa niewiadoma dla mnie: logitech t400 (65zł). No właśnie jak to jest z myszkami dotykowymi w przypadku programów CAD? Czy są lepsze, gorszę, a może w ogóle się nie nadają? Na czym polega wciskanie scrolla?

Jestem otwarty na inne pomysły. Najchętniej, to bym chciał dać drugą szansę logitechowi, ale wszystkie mysze (poza tą m310) do 60 zł zdają się być małe - przejrzałem z 10 specyfikacji wymiarowych, ale może przeoczyłem jakiś model.
luky5@o2.pl

Re: mysz do CADa do 60zł

Postprzez celth » lut 21, 2016 12:21

Najlepsze myszy robią dla graczy. Niestety takie zazwyczaj, przekraczają twój budżet. Zastanów się jednak czy nie warto raz wyłożyć, większej sumy. Ja zakupionego kiedyś logitecha mx510, używam do dzisiaj (chyba ~12 lat).

ps. Akurat razer podobno jest kiepski. Nawet ten oryginalny.
celth

Postprzez rik11 » lut 22, 2016 13:58

Ja używam Modecom MC-WM5 ma przyśpieszenie i dwa przyciski(cofanie, wprzód), dla dużych osób może być trochę za mała. Bez przewodówka jest ok 50 zł. Sama się wyłącza. Dobrze mi się na niej rysuje. Raz mi się już zepsuła(od frania nie od autocada), scrool się wcisnął(dali nową).

Za taką sumę to nie ma co się długo zastanawiać, idziesz do sklepu i kupujesz co ci w ręce leży.
rik11

Postprzez piotrekm13 » lut 22, 2016 14:12

Jak dla mnie jedyne warunki to żeby dobrze leżała w dłoni (duża) oraz precyzyjne przyciski i rolka. Rozdzielczość w programach CAD jest dość wyczuwalna, więc też lepiej żeby miała coś ponad standard. Odkąd mam manipulator to tym bardziej się utwierdziłem w przekonaniu że mysz do CADa nie potrzebuje żadnych bajerów. Raczej standard ale dobrej jakości.
piotrekm13

Postprzez piotrekm13 » mar 17, 2016 09:07

Mam dokładnie ten sam model. Do komputera przenośnego ok, ale jeśli do pracy kilka godzin dziennie w CAD to trochę za mała.
Jednak w tym przedziale cenowym ciężko znaleźć coś większego, jeśli chcemy bez kabla.
Co do czułości i baterii to muszę potwierdzić. Zanim kupiłem tą myszkę to uważałem że czułość nie ma znaczenia. A bateria ta sama już ponad rok, i praktycznie nie wyłączam myszki (zapominam).
piotrekm13

Postprzez PiotrPcc » mar 25, 2016 11:56

Co kilku godzinnej pracy w środowisku CAD najlepiej kupić urządzenie do tego stworzone
dla przykładu Cad Mouse
Wydasz raz trochę więcej ale wygoda użytkowania i praca myszy jest na zupełnie innym poziomie :wink:
Pcc Polska/ Eksperci branży CAD

piotr@pccpolska.pl

http://www.pccpolska.pl/
PiotrPcc

Powrót do Hardware