_

mysz ERGONOMICZNA do długtrwałej pracy

Rozmowy na różne bardziej lub mniej luźne tematy, nie związane z tematyką innych forów.

Re: mysz ERGONOMICZNA do długtrwałej pracy

Postprzez muniek » sty 23, 2014 12:36

Dzięki za info.
Jednak też ją wypróbuje, dam znać jakie są moje wrażenia.

Co do tego kciuka to też cos zacytuje co mnie w miarę przekonuje :
http://www.ortomysz.pl/index.php?id_cms ... roller=cms

"Cóż, z pewnością każdy słyszał, że istnieje jedna mała różnica pomiędzy dłonią człowieka a szympansa, która odegrała ogromną rolę w ewolucji rodzaju ludzkiego. Ta różnica to właśnie pozycja kciuka w stosunku do pozostałych palców ręki. Małpy posiadają kciuk krótszy od człowieka i jest on równoległy do reszty palców - retropozycja (przesunięcie do tyłu w odniesieniu do śródręcza). Podczas gdy my mamy go umiejsowionego przeciwnie do palców tak, że końcem kciuka możemy doknąć opuszka każdego z innych palców co bardzo zwiększa naszą zdolność do trzymania rzeczy i poprawia precyzje. W zasadzie w większości istniejących myszek kciuk pozostaje zawsze prosty i rownoległy do pozostałych palców jak również bardzo blisko palca wskazującego. Taki zestaw pozycji jest znany jako "retropozycja kciuka" i jest klasyfikowany w ortopedii jako "pozycja wysokiego ryzyka". Jest to całkowicie wystarczające dla małp. U ludzi, jednak obligatoryjne prowadzi do zespołu de Quervaina i innych częstych urazów, jak choroba zwyrodnieniowa stawów kciuka. Jeśli poszukasz jaką terapię zalecają ludzie z podobnymi chorobami to znajdziesz podpowiedzi, że pomocne jest unieruchomienie ręki. Zalecane jest ułożenie dłoni,palców i przedramienia w "pozycji funkcjonowania" co jest właśnie główną koncepcją myszki ortopedycznej Orthomouse."
muniek

Re: mysz ERGONOMICZNA do długtrwałej pracy

Postprzez Nigga » mar 03, 2014 14:44

Wcześniejszy użytkownik napisał o firmie Razer. Posiadam takową mysz od X lat -DeathAdder. Kupiłem, ponieważ dużo grałem w Starcrafta i miałem plany wobec niego :D Do myszki się przyzwyczaiłem. I cholerny problem był w pracy, bo po prostu nie mogłem na niczym innym pracować... Jest to myszka dla graczy, jest specyficzna. Tak czy inaczej, jest bardzo wygodna i na prawdę godna polecenia. Nie mówiąc już o tym, że działa od, nie wiem nawet sam, ilu lat... ;]

Ale ciekawią mnie te myszki ortopedyczne. Dopiero tutaj słyszę coś na ich temat. Temat ciekawy.
Moja praca:Obróbka cnc.
Nigga

Poprzednia strona

Powrót do Off topic