_

mysz ERGONOMICZNA do długtrwałej pracy

Rozmowy na różne bardziej lub mniej luźne tematy, nie związane z tematyką innych forów.

mysz ERGONOMICZNA do długtrwałej pracy

Postprzez marcinsoo » gru 10, 2013 19:54

Mam kłopot z ręką przez długotrwałą pracę przy kompie.

Jakie myszy ergonomiczne polecacie ? Szukam czegoś dużego i żeby dobrze leżało w dłoni, a przede wszystkim, żebym nie musiał ręki wymieniać za parę lat :)
Jest parę myszek tkz. pionowych np. Evoluent lub lekko skręconych np. Handshoemouse "mysz rękawiczka" Hippus
wszystko cholernie drogie, żadnych sensownych opinii nie mogę znaleźć - wszędzie marketing !
Logitech Performance MX choć tańsza jest za mała :/

Pozdrawiam
marcinsoo

Re: mysz ERGONOMICZNA do długtrwałej pracy

Postprzez mdbdesign » gru 10, 2013 23:23

Taka bedzie dobra?
Załączniki
emoticon-animal-047.gif
emoticon-animal-047.gif (3.64 KiB) Przeglądane 9003 razy
Marek
mdbdesign

Postprzez pracus » gru 11, 2013 08:55

Witam,
na Twoim miejscu przy długotrwałej pracy przy komputerze bardziej obawiałbym się o oczy niż o rękę.

Myślę, że problem nie leży w ergonomii myszki tylko w długotrwałej pracy. Projektuję różne ustrojstwa od kilkunastu lat, przeszedłem przez kilka firm, pracowałem z wieloma ludźmi i, nie licząc jednego informatyka, wszyscy korzystali ze standardowych myszek a nikt (łącznie ze mną) nigdy nie wspominał o bolącej ręce czy innej części ciała. Ale, specyfika mojej (i kumpli) pracy polegała na tym, że często/gęsto biegaliśmy na produkcję wymuszając tym samym przerywniki w ślęczeniu przed monitorem. Gdy zdarzały się dni że nikt nic ode mnie nie chciał sam robiłem sobie przerywniki obchodząc swój "rewir" - 15 minut przerwy po dwóch godzinach wpatrywania się w LCD czyni cuda.

Oderwij się od kompa co jakiś czas i na jakiś czas, człowiek zrelaksowany i częściowo "zresetowany" jest bardziej wydajny i sprawny niż homo computerus - poczytaj sobie http://www.wykop.pl/ramka/1037265/homo- ... -problemy/

Na zakończenie - ja też na początku śmiałem się jak słyszałem o uzależnieniach od komórki, komputera itp. Przestałem gdy zauważyłem, że z niektórymi nie dogadasz się inaczej jak poprzez e-maila, sms-a czy mms-a. Zacząłem przyglądać się ludziom wychodzącym z teatru, kina, kościoła itp. - pierwszą czynnością nie jest objęcie żony/dziewczyny (męża/chłopaka) tylko sprawdzenie czy nikt do mnie nie dzwonił/pisał ...

Pozdrawiam
http://www.projektuje.biz
pracus

Postprzez MYCA » gru 11, 2013 11:31

:D Witam,

pracus napisał(a):
Na zakończenie - ja też na początku śmiałem się jak słyszałem o uzależnieniach od komórki, komputera itp. Przestałem gdy zauważyłem, że z niektórymi nie dogadasz się inaczej jak poprzez e-maila, sms-a czy mms-a. Zacząłem przyglądać się ludziom wychodzącym z teatru, kina, kościoła itp. - pierwszą czynnością nie jest objęcie żony/dziewczyny (męża/chłopaka) tylko sprawdzenie czy nikt do mnie nie dzwonił/pisał ...

Pozdrawiam
http://www.projektuje.biz

Obrazek

Nic dodac, nic ujac... Doskonale sformulowane!

Pozdr. :D tomek
------------------

MYCA

Postprzez panjapa22 » gru 11, 2013 11:55

Witam.

Ze swojej strony mogę polecić mysz Razer Naga. Jest to niby mysz dla graczy ale doskonale sprawdza się przy projektowaniu. 12 programowalnych przycisków potrafi być bardzo użytecznych.

http://www.razerzone.com/gaming-mice/razer-naga/

Pozdrawiam
panjapa22

Postprzez mdbdesign » gru 11, 2013 18:27

panjapa22 napisał(a):Witam.

Ze swojej strony mogę polecić mysz Razer Naga. Jest to niby mysz dla graczy ale doskonale sprawdza się przy projektowaniu. 12 programowalnych przycisków potrafi być bardzo użytecznych.

http://www.razerzone.com/gaming-mice/razer-naga/

Pozdrawiam

I zawsze ja nos w kieszeni bo na innym compie nie dasz rady ze zwykla muszka.
Marek
mdbdesign

Postprzez marcinsoo » gru 11, 2013 22:07

Dzięki za cenne uwagi.

Zainstalowałem sobie programik przypominający cyklicznie o przerwach oraz inny zliczający ilość przebytych kilometrów dziennie, ilość kliknięć każdego przycisku i klawiatury, analiza tych danych pozwoli mi na refleksję :]

Takich wymuszonych przerywników też mam parę, ale czasem wsiąknę na parę godzin i nie ma ze mną kontaktu.

Mam zalecenia/ćwiczenia od neurologa na kilkuminutowe ćwiczenia co godzinę.

Mam dużą rękę i większość myszy wymusza solidne zginanie palców przy przyciskaniu i manewrowaniu, na pewno muszę zaopatrzyć się w najlepszą myszkę jaką się da puki co. Myszy z wieloma przyciskami mnie absolutnie nie przekonują, wolę drugą ręką używać skrótów klawiaturowych jak tylko się da i odciążać rękę wiodącą.

Proste czynności potrafię już sprawnie robić myszką - drugą ręką...

Pozdrawiam
marcinsoo

Postprzez muniek » sty 17, 2014 16:53

Witam.
Jestem projektantem od 4 lat.
I niestety jestem już po operacji nadgarstka . (tzw. uwolnienie nerwu - zespół ciśnienia nadgarstka).
Spowodowane było to długotrwałą pracą przy komputerze, przede wszystkim przez utrzymywanie przez dłuższy czas wykręconej ręki prostopadle do biurka - tak jak się pracuje z normalną klawiaturą i myszką. Niestety jest to przypadłość, która przez dalszą pracę może powracać. Nikomu nie "polecam".

Ja znalazłem coś takiego http://www.ortomysz.pl/index.php?id_cms ... roller=cms

Czy jest ktoś kto używa tej myszki "ortopedycznej" i mógłby napisać czy rzeczywiście pomaga na bóle przeciążenia ręki ?
muniek

Postprzez MYCA » sty 17, 2014 19:53

:D Witam,

zacytuje moze z linka:

Drugą ważną rzeczą dla użytkownika myszki i absolutnie konieczną jest wsparcie przedramienia o biurko.

tu jest w wiekszosci pies pogrzebany... Ja pracuje przy kompie ok. 15 lat i to z roznymi myszkami (taka z kulka gumowa wewnatrz tez mialem) i nie mam problemow. Teraz (od 6 chyba) mam Logitech MX Revo i zmienie dopiero jak sie popsuje.
------------------

MYCA

Postprzez Marcin_R » sty 22, 2014 12:36

Witam.
Ja kupiłem Orthomouse jakieś 3 miesiące temu tyle, że na Amazon.de - kosztowała mnie jakieś 120 Euro.
U mnie lekarz stwierdził tzw. łokieć tenisisty (od pracy na komputerze) i na razie pomaga.
Z mojego doświadczenie mogę powiedzieć, że najbardziej odczuwalna poprawa jest (nie czuć takiego napięcia ręki podczas pracy) przez scrolla, którego tu nie ma a przewijanie wykonuje się kciukiem.noi ułożenie ręki jest bardziej pionowe co też jest wygodniejsze.
Pozdrawiam.
Marcin_R

Następna strona

Powrót do Off topic