_

Mysz pod AutoCAD, ArchiCAD, CorelDraw, Excele?

Wszystko o działającym (lub nie) sprzęcie w pracy CAD-owca.

Re: Mysz pod AutoCAD, ArchiCAD, CorelDraw, Excele?

Postprzez mdbdesign » sty 17, 2014 17:45

Proponuje rozwiazanie bazowane na ponad 20-stu latach pracy z komputerem. Starajcie sie dopasowc biurko do wygodnej pracy a nie cudowne muszy. Zawsze przerabialem swoje stanowisko do moich potrzeb, moje rece sa ulozone jakbym trzymal je na oparciu fotela, wysokosc dopasowana do fotela na ktorym siedze, wysuwany z regulowana wysokoscia tray z klawiatura I mysza. To jest setki razy tansze niz drogie myszki. Moja mysz to zwykly dwuklawiszowy klikacz z kolkiem w srodku. Sprobujcie sami tej metody.
Marek
mdbdesign

Postprzez piotrekm13 » cze 27, 2016 13:12

Witam

Odświeżam temat. Używa ktoś w pracy myszki pionowej lub innych takich wynalazków?
Ostatnio mam problemy z ręką i chciałbym sobie trochę poprawić wygodę, ale nie chciałbym w ciemno słuchać rad handlowców. Używam manipulatora 3D plus zwykła myszka Logitecha. Programy to AutoCAD i Inventor, z tym że jak AutoCAD to tylko płaskie rysunki i wtedy jest dużo klikania samą myszką. Prawy przycisk jako Enter lub powtórzenie. Rolka - zoom. Wiec ręka na myszce pracuje maksymalnie. Biurko myślę że jest ok- całe przedramię spoczywa na blacie.
piotrekm13

Postprzez robert87 » cze 27, 2016 19:28

Polecam przeczytać: http://www.test-gear.pl/dobor-myszki-i-podkladki/ w ten sposób sam dobrałem z małą pomocą autora strony mysz symetryczną Mionix Avior 7000. Do testów miałem kilka myszy w tym Razer Taipan, Razer Deathadder, zostawiłem Aviora mimo, że była najdroższa z całej trójki. Wcześniej miałem mysz o dziwnym profilu z wyglądu podobna do Cadmouse, że nadgarstek był minimalnie skręcony w prawo, a dłon była skierowana do lekko góry co przy długim używaniu myszki często miałem ból w tym nadgarstku. Najważniejsze to dobrać wielkość myszy do swojej dłoni, żeby dłoń wygodnie się spierała na myszy. Dlatego ja zdecydowałem się na mysz symetryczną o małej wysokości co przy odpowiedniej wysokości biurka i fotela nie zajeżdża nadgarstka. Jak już jest źle z nadgarstkiem można zastosować maść schładzającą, opaskę lub bandaż elastyczny, żeby ograniczyć ruchomość nadgarstka przez jakiś czas. Po za tym polecam ćwiczenia jakiekolwiek najlepiej codziennie.
robert87

Postprzez sara243 » paź 05, 2016 14:27

hej
sara243

Poprzednia strona

Powrót do Hardware