_

Nadawanie numeru obiektowi

Forum ogólne, ale nie do zadawania "prostych pytań". Wszystko o CAD, czego nie da się bezpośrednio połączyć z tematyką jednego z poniższych forów tematycznych.

Nadawanie numeru obiektowi

Postprzez Romek0712 » lip 29, 2020 22:48

Witam mam problem gdyż chce ponumerować swoje polilinie w taki sposób żeby móc się później do tego numeru odwołać.
Sytuacja wygląda tak mam kilka zamkniętych polilinii w kształcie prostokątów każdy imituje szkic który ma jakiś numer.
I mam lisp który tworzy te polilinie tylko nie wiem jak nadać jakiś atrybut tej polilinii np. w postaci "1" ,"2" itd. żeby móc się później łatwo wykryć który numer szkicu reprezentuje dana polilinia.
Romek0712

Re: Nadawanie numeru obiektowi

Postprzez andkal » sie 02, 2020 09:37

Można np dodać do tego programu numerującego żeby tworzył zmienną globalką w formie listy gdzie w parach będą ułożone [nadany numer + entity name obiektu] i z tej zmiennej sobie potem korzystać.
Albo zamiast zmiennej globalnej żeby tworzył jakiś plik tekstowy lub zmienną w rejestrze przez (setenv) gdzie będzie takie dane zapisywał
http://www.autolisps.blogspot.com - handy plugins for autocad
andkal

Re: Nadawanie numeru obiektowi

Postprzez kojacek » sie 02, 2020 10:32

andkal napisał(a):Można np dodać do tego programu numerującego żeby tworzył zmienną globalką w formie listy gdzie w parach będą ułożone [nadany numer + entity name obiektu] i z tej zmiennej sobie potem korzystać.
Albo zamiast zmiennej globalnej żeby tworzył jakiś plik tekstowy lub zmienną w rejestrze przez (setenv) gdzie będzie takie dane zapisywał

Do powyższych dwóch rozwiązań można dodać:
3. Przypisać dane dodatkowe do obiektu (XDATA)
4. Włączyć Extension Dictionary obiektu i dodać XRECORD. W nim wiązać numer z obiektem
5. Założyć swój osobny słownik (Dictionary) + XRECORD i dodawać obiekty.
6. Wykorzystać możliwości tworzenia grup opbiektów - tutaj każda polilinia jest w swojej jednoelementowej nazwanej (numer) grupie.
kojacek

Powrót do Forum CAD