_

Nestowanie - układanie kształtów

Forum ogólne, ale nie do zadawania "prostych pytań". Wszystko o CAD, czego nie da się bezpośrednio połączyć z tematyką jednego z poniższych forów tematycznych.

Nestowanie - układanie kształtów

Postprzez nesting » cze 27, 2017 11:26

Chciałbym pokazać demo technologiczne nestingu - czyli procesu układania kształtów w ramach zadanego materiału. Obrazek wart tysiąc słów, chodzi układanie takie jak tu:
marine_nm.png
Nestowanie stali
marine_nm.png (11.92 KiB) Przeglądane 408 razy

cookie.png
Nestowanie świąteczne
cookie.png (21.37 KiB) Przeglądane 408 razy

Chyba najciekawsze jest to, że poza skorzystaniem z gotowych przykładów można wrzucić własne kształty w formatach DXF/DWG i samemu określić parametry nestowania.
nesting

Re: Nestowanie - układanie kształtów

Postprzez mdbdesign » cze 28, 2017 03:59

To jest oferta programu?
Bo nie rozumie....
Marek
mdbdesign

Postprzez nesting » cze 28, 2017 13:38

mdbdesign napisał(a):To jest oferta programu?
Bo nie rozumie....

Hmmm. No właśnie demo technologiczne to chyba najlepsze określenie. Zdajemy sobie sprawę, że układanie kształtów to element większego procesu produkcyjnego, więc trudno tu o jakiś gotowy produkt 'dla wszystkich'. Bibliotekę wykonującą nesting można podpiąć pod dowolne oprogramowanie CAD (o ile można je programistycznie rozszerzać), a post trafił na forum cad.pl ponieważ stwierdziliśmy, że mamy tu znacznie większą szansę na trafienie na kogoś, kogo mogło by to zainteresować.
nesting

Postprzez ll » cze 28, 2017 14:09

Osobiscie testowalem kilka lat temu jetcama - jak sie maja z inteligencja wasze algorytmy w porownaniu do wymienionego softu??? Jetcam potrafil wrzucic jakis maly element w jakis wiekszy otwor innego elementu - na waszych zdjeciach nie widze takiej funkcjonalnosci...
ll

Postprzez nesting » cze 28, 2017 19:43

Zacząłbym od tego, że dostałem ostrzeżenie dotyczące reklamowania, oczywiście rozumiem, pierwszy i ostatni raz, a w wątku ograniczę się do odpowiedzi na bezpośrednio zadane pytania.

ll napisał(a):Osobiscie testowalem kilka lat temu jetcama - jak sie maja z inteligencja wasze algorytmy w porownaniu do wymienionego softu??? Jetcam potrafil wrzucic jakis maly element w jakis wiekszy otwor innego elementu - na waszych zdjeciach nie widze takiej funkcjonalnosci...

Z Jetcamem się nie porównywaliśmy, nie mamy. Zresztą w Internecie wszyscy napiszą, że są najlepsi - i jak tu komuś zaufać. Poniekąd z tego powodu wystawiliśmy klienta online, żeby każdy zainteresowany mógł wrzucić swoje kształty, uruchomić nestowanie i porównać nasze wyniki z tym, co dostaje w oprogramowaniu X.

Co do drugiego pytania - rzeczywiście mogłem lepiej dobrać screenshoty. Małe elementy w pierwszej kolejności umieszczamy w dostępnych otworach, dopiero później trafiają w "główny wolny obszar". Można to zobaczyć odpalając dowolny 'sheet metal example' na podlinkowanej w pierwszym poście stronie demo. A będąc przy tym temacie - materiał, w którym umieszcamy kształty wcale nie musi być prostokątem, może być skórą krowy albo kawałkiem metalu już wyciętego/z defektami.
nesting

Postprzez nesting » cze 28, 2017 19:49

nesting napisał(a):Zacząłbym od tego, że dostałem ostrzeżenie dotyczące reklamowania, oczywiście rozumiem, pierwszy i ostatni raz, a w wątku ograniczę się do odpowiedzi na bezpośrednio zadane pytania.

Ok. Teraz zauważyłem, w ramach tego ostrzeżenia linki zostały usunięte z posta. Bardzo chętnie bym ponownie wrzucił, ale nie zrobię tego bez zgody moderatorów forum.
nesting

Postprzez ll » cze 28, 2017 20:28

nesting napisał(a):
nesting napisał(a):Zacząłbym od tego, że dostałem ostrzeżenie dotyczące reklamowania, oczywiście rozumiem, pierwszy i ostatni raz, a w wątku ograniczę się do odpowiedzi na bezpośrednio zadane pytania.

Ok. Teraz zauważyłem, w ramach tego ostrzeżenia linki zostały usunięte z posta. Bardzo chętnie bym ponownie wrzucił, ale nie zrobię tego bez zgody moderatorów forum.

Dobra skoncz juz ten content marketing i wklej linka firmy z opisem softu. I najlepiej jakies filmiki.
ll

Postprzez mdbdesign » lip 04, 2017 02:57

Ja mysle ze jak bys zaoferowal to cos za darmo to by Ci pozwolili dac link. Osobiscie uzywam bardzo duzo nesting z racji tego ze mamy w pracy wypalarki plazmowe i laserowe. Uzywam oprogramowanie dostarczone przez producenta wypalarek. Nie jest zle ale zawsze jestem gotowy na nowosci.
:!: :!: :!: :!: :!:
Mam oferte dla moderatora: dolozcie sekcje reklamy i kazdy, kto bedzie chcial sie reklamowac bedzie musial cos na tace polozyc, tak co laska, na utzymanie strony. Co moderatorzy na to?
Marek
mdbdesign

Postprzez nesting » lip 04, 2017 14:59

mdbdesign napisał(a):Ja mysle ze jak bys zaoferowal to cos za darmo to by Ci pozwolili dac link. Osobiscie uzywam bardzo duzo nesting z racji tego ze mamy w pracy wypalarki plazmowe i laserowe. Uzywam oprogramowanie dostarczone przez producenta wypalarek. Nie jest zle ale zawsze jestem gotowy na nowosci.
:!: :!: :!: :!: :!:
Mam oferte dla moderatora: dolozcie sekcje reklamy i kazdy, kto bedzie chcial sie reklamowac bedzie musial cos na tace polozyc, tak co laska, na utzymanie strony. Co moderatorzy na to?

W chwili obecnej serwis jest dostępny za darmo (nie ma żadnej ukrytej płatnej wersji czy reklam). Do czasu wyjaśnienia, czy jest możliwość odpłatnego przywrócenia linków w tym wątku powstrzymam się od ich umieszczania (PW).
nesting

Powrót do Forum CAD