_

Nikelman Katowice

Rozmowy na różne bardziej lub mniej luźne tematy, nie związane z tematyką innych forów.

Nikelman Katowice

Postprzez dziksk » kwi 12, 2012 14:48

Witam, pracował ktoś albo słyszał cokolwiek o pracy w Nikelman Katowice jako konstruktor? Jestem świeżo po studiach inż. nie ukrywam że zdobycie jakiegokolwiek doświadczenia było by na wagę złota. Pytanie tylko czy warto to doświadczenie zdobywać w Nikelmanie gdzie z tego co widzę jest duża roszada pracowników. Czy firma nie praktykuje czasem że po okresie próbnym mówią do widzenia i dziękują za współpracę? Jeżeli ktokolwiek coś słyszał to proszę o odpowiedź.
Pozdrawiam.
dziksk

Re: Nikelman Katowice

Postprzez gouda » kwi 12, 2012 22:25

Nie pracowałem tam więc na 100% nie wiem jak jest, ale mój dobry znajomy pracował tam dość długo.
Generalnie było ok, poza sprawami finansowymi.

Rotacja jest duża bo zarobki małe (w okolicy można zarobić zdecydowanie więcej). Najbardziej doświadczeni konstruktorzy pouciekali... Widać Ci młodsi też uciekają skoro ciągle szukają pracowników - to jest przyczyna.
Jak widać nadal się nie nauczyli że pracownika a szczególnie konstruktora trzeba odpowiednio cenić.
Widocznie opłaca im się konstruktorom mało płacić...

Natomiast możesz tam zdobyć ciekawe doświadczenie, które zaprocentuje...
gouda

Postprzez ll » kwi 13, 2012 06:39

Jako pierwsza praca po studiach to chyba powinno być OK - w pierwszej pracy nie chodzi o pieniądze.
Na wybrzydzanie przyjdzie czas wraz z przepracowanymi latami.
ll

Postprzez kamelsux » kwi 13, 2012 11:20

ll napisał(a):Jako pierwsza praca po studiach to chyba powinno być OK - w pierwszej pracy nie chodzi o pieniądze.
Na wybrzydzanie przyjdzie czas wraz z przepracowanymi latami.

ta jasne .. w innych krajach za podstawowa wyplate wynajmiesz mieszkanie, oplacisz rachunki i stac sie na w miare normalne zycie bez martwienia sie ze ci na zarcie nie starczy do pierwszego.

Jeszcze jedno do autora watku - nie warto tam pracowac. Jak poszukasz to znajdziesz lepsza prace a przede wszystkim dostaniesz umowe o prace a nie jak to Nikelman ma w zwyczaju dawac umowe zlecenie.
kamelsux

Postprzez ll » kwi 13, 2012 11:42

rozumiem, że ty mogłeś sobie pozwolić na to wszystko w pierwszej pracy po studiach.
To zazdroszcze bo mnie niestety nie było stać na te "podstawy"
ll

Postprzez kamelsux » kwi 13, 2012 11:58

Pracujac za granica? Tak. Ale nie mowie tu o ubieraniu sie w sklepach typu Armani czy podobne.
Ja pracuje obecnie w UK (nie, nie na zmywaku tylko jako inzynier ;) ), w polsce pracowalem jakies pol roku i nie podobalo mi sie kilka rzeczy typu wszechobecny stres etc. Tutaj masz calkowity spokoj.
Tak jak pisalem - stac mnie na to zeby wynajac mieszkanie, mieszkac z zona ktora jak narazie nie pracuje i nie zastanawiac sie czy kupic w tym miesiacu z wyplaty czajnik czy zelasko bo moze mi zabraknac na jedzenie. Do tego jestes w stanie odlozyc troche pieniedzy.
Jesli kogos to interesuje - na poczatek mozesz zarobic ok 1900 funtow na miesiac netto przez agencje ktora jeszcze na tobie zarobi. Chyba ze jedziesz na slepo do UK to wtedy mozesz liczyc na wieksza wyplate.
Za mieszkanie place ok. 400 funtow za jedzenie ok. 300. Do tego pierdoly typu kosmetyki bilety etc. wiec masz ok 900 funtow wydatkow.
W polsce wyglada to tak: 2500 zarabiasz, 1200 mieszkanie, 600 zl jedzenie, 150 zl bilet na autobus (tyle mnie kosztowaly 2 bilety miesieczne). Wiec jak widac zostaje ci juz niewiele.

Jest duzo firm ktore szykaja osob do pracy za granica nawet bez doswiadczenie i oferuja normalne pieniadze tylko trzeba sie wystrzegac firm polskich ktore wysylaja do np. niemiec.
Ostatnio wlasnie przyjechalo 2 gosci z polski jeden zaraz po studiach a drugi jeszcze w trakcie studiow (ostatni semestr).
Da sie, wystarczy poszukac a nie narzekac :)
kamelsux

Postprzez ll » kwi 13, 2012 12:38

Ja również siedzę za granicą właśnie z tych powodów jakie opisałeś. Ale żeby się dostać gdzie teraz jestem musiałem odbębnić swoje właśnie za nijakie pieniądze i w ciągłym stresie w Polsce. Ja osobiście nie znam osoby, która byłaby zadowolona z pieniędzy w pierwszej pracy po studiach. Prosty scenariusz - iść do jakiejś polskiej pseudofirmy - nauczyć się ile można - uciekać za granice.
Większe pieniądze o wiele mniej stresu.
ll

Postprzez jacekplacek » kwi 13, 2012 18:16

Nigdy przez polskich pośredników, a tym bardziej nigdy przez KS !!!!!!!! nie dajcie się oszukiwać polskim niemcom albo niemieckim polakom!!!
jacekplacek

Postprzez dziksk » kwi 13, 2012 18:36

Dziękuję Panowie za odpowiedzi. Sprawa wygląda tak: że na początku podpisuję umowę na 3 miesiące(oczywiście o dzieło). Po 3 miesiącach miałbym założyć własną działalność gosp. i przyjmować od nich zlecenia na konkretne projekty. Jak Wy to widzicie?
dziksk

Postprzez MYCA » kwi 13, 2012 18:50

:D Jak Ci dadza zlecenie ramowe (a pewnie nie dadza) np. na 1 rok, to ewentualnie... Inaczej jestes na straconej pozycji - moga wtedy Tobie dyktowac warunki (cene), bo maja pewnie paru takich klientow. Ogolnie na bazie jednego zleceniodawcy nie pchalbym sie w cos takiego. Za duze ryzyko...

Pozdr. :D tomek
------------------

Pozdr. :D tomek
MYCA

Następna strona

Powrót do Off topic