_

Nowy Komputer do CAD i grafiki 3D

Wszystko o działającym (lub nie) sprzęcie w pracy CAD-owca.

Nowy Komputer do CAD i grafiki 3D

Postprzez AoS » gru 05, 2018 12:26

Witajcie kochani bracia i siostry; połączeni w wierze - w lepsze jutro ;)
Jako entuzjasta grafiki 3D, choc w 3/4 czasu przy PC skupiony zazwyczaj na CAD’ach; zwracam się do was o pomoc przy zakupie odpowiedniej maszynki do tego typu pracy.

Budżet do ok. 10tys. zł. max. z monitorem.

1. Komputer potrzebuje głównie do pracy w CAD/CAM. Programy to głównie (kolejność ma znaczenie) I.kat.: Fusion 360 i Rhinoceros, AutoCAD. / II.kat: Blender, Unreal engine 4 i Unity 3D, (projektowanie mebli, schodów i wnętrz) Google Sketchup. Podzieliłem na dwie kat. bo jak się domyślam ta druga to już kwestia dużo mocniejszej k. graficznej typu nie pro tylko bardziej gamingowej (procesory CUDA itd...) I bardziej wielordzeniowego niż mocnego procesora. Pierwsza jest prio. drugiej będę się dopiero uczył.
2. Nie zamierzam profesjonalnie pracowac z photoshopem (amatorsko gimp itp. poziom); streamowania gier, czy szeroko pojętego obrabiania filmów...
3. Nie jestem graczem.
Potrzebuje PC do komfortowej pracy w CAD’ach.

Dodatkowe info: Priorytet to cisza. ( ale radiatory będą dokupowane za pare miesiecy)
Monitor nowy raczej do gdzieś 2500zl. Niestety nie stać mnie jeszcze na Eizo za kilka tyś...
Koncept to wydanie jak najmniej (poco przepłacać), a nie wykorzystanie maksymalnie budżetu. (Są jeszcze inne wydatki) Rozważam rozbudowę PC z czasem o drugą GPU i lub RAM (Choć przypuszczam ze prędzej przesiądę się na TR a wtedy wszystko do wymiany)
Z góry dziękuje za poświęcenie waszego cennego czasu. Coś tam kojarzę z komputerów, ale miałem przerwę kilka lat i nie mam aktualnej wiedzy o hardware.... Pozdrawiam, dobrego dnia. :)

Moja propozycja:
CPU - Ryzen 1700x
MOBA - MSI X370 gaming pro carbon. Czy lepiej B450?
RAM - 32GB (2x16GB) Corsair DDR4 Vengeance LPX Black, (3200), CAS16-18-18-36. Czy opłaca się dołożyć stosunkowo dużo do 3466Mhz?
PSU - np. Be quiet! 700W Straight Power 10 albo PURE POWER 11CM? (ma to jakieś znaczenie? Starego mam PURE power CM 450W)
GPU - gtx 1070ti
SSD - główny 240gb 970 evo

Generalnie dylemat mam taki czy wziąć 1700x i podkręcić (bo wystarczy?) i gtx1070ti i za ok rok przesiasc się na prawdopodobnie TR 1950x itd; Czy 2700x i gtx1060? I mieć z głowy ze 3lata?

Monitor - Może Benq PD3200q? Choć najlepiej było by chyba IPS?

Jestem otwarty na inne propozycje, pozdrawiam.
AoS

Powrót do Hardware