_

obliczanie wału - zadanie :/

Rozmowy na różne bardziej lub mniej luźne tematy, nie związane z tematyką innych forów.

obliczanie wału - zadanie :/

Postprzez matisim » kwi 27, 2009 18:26

witam wszystkich. jestem tutaj nowy jak widac ale mam taki problem.

dostalismy takie zadanie, żeby obliczyc wał.
niestety nie bylo mnie na tych lekcjach i nic a nic tego nie rozumiem. moze ktos potrafi mi to obliczyc i wytłumaczyc co skąd i dlaczego?

zadanie jest takie( przepisywane od kolegi ale nie zabyt umie pisać :P):
1. oblicz momenty skrecajace na poszczegolnych kolach ze wzoru: Ms=9550 * P/n
2. oblicz siły na kołach wwedlug wzoru: F=2Ms/D (średnice podajemy w metrach)
3.sprowadzenie sil do płaszczyzny pionowej i poziomej
4.oblicz reakcje w danych płaszczyznach RAx, RAy, RBx, Rby
5.obliczanie reakcji wypadkowych RA= pierwiastek z RAx do kwadratu + Ray do kwadratu
RB= pierwiastek z RBx do kwadratu + RBy do kwadratu
6. obliczamy momenty gnące w odpowiednich przedzialch i poszczególnych płaszczyznach
7. obliczanie momentów zredukowanych Ms= L * Ms/2 L= Kg0/Ks0
8 obliczanie średnic d1 >/(wieksze lub równe) z pierwiastek 3 stopnia z 10Mz/Kg0 Mz1= pierwiastek z Mg1 do kwadratu + Ms1 do kwadratu.

dane:

P1= 20 P2=5 P3=15
n=1400
materiał: 35
D1=200 D2=100 D3=200
Kg0= 62
Ks0=36
a=100 b=100 c=100 d=100
kąt alfa: 45 beta=30 gama=60

nie wiem czy dobre sa te wzory bo spisalem tak jakma napisane. jesli ktos wie o co chodzi to moze mi pomoże? :) dostanie <piwo> :D
matisim

Re: obliczanie wału - zadanie :/

Postprzez lordbeny » kwi 27, 2009 19:28

najzwyczajniejsze obliczenia projektowe walu! odezwij sie na priva i schemat wyslij to pogadamy
lordbeny

Postprzez geocad » kwi 27, 2009 21:44

rada starszego kolegi.jeżeli w przyszłości chcesz umieć rozwiązywać problemy techniczne, to zadanie podstawowe, takie jak to- na naprężenia złożone powinieneś rozwiązywać sam,jak Ci podpowiem to możesz w przyszłości coś zepsuć,ale zgłądnij do poradnika mechanika.Romek
geocad

Postprzez matisim » kwi 28, 2009 01:41

wiem że powinienen to potrafić, ale na szczescie nie mam zamiaru w przyszlosci pracowac w zawodzie konkretnie w tym. szkole ta wybralem po to aby miec jakas srednia i potem uczyc sie dalej, a że szkola do ktorej planuje isc wymaga ukonczenia sredniej szko to musze sie uczyc :)

zadanie chce tylko zrobic i wiedziec o co biega zeby nie byc takim ciemnym.
matisim

Postprzez geocad » kwi 28, 2009 06:42

geocad napisał(a):rada starszego kolegi.jeżeli w przyszłości chcesz umieć rozwiązywać problemy techniczne, to zadanie podstawowe, takie jak to- na naprężenia złożone powinieneś rozwiązywać sam,jak Ci podpowiem to możesz w przyszłości coś zepsuć,ale zgłądnij do poradnika mechanika.Romek

No dobrze, mi też kiedyś podpowiedziano,:1- wylicz momenty gnące od sił i reakcji, potem momenty skręcające,następnie z hipotezy Hubera moment zastępczyi na końcu tam gdzie moment jest największy wylicz bezpieczny przekrój [ we wskazniku przekroju masz wszystkie potrzebne parametry],tak to już jest ,że wedza też nie przychodzi łatwo. Rusz głową.Romek
geocad

Powrót do Off topic