_

Obróbka metalu - dobra firma

Wszystko o wytwarzaniu wyrobów.

Obróbka metalu - dobra firma

Postprzez piotr721k » wrz 19, 2016 18:19

Szukam dobrej i sprawdzonej firmy, która zajmuje się obróbką CNC. Na co muszę zwrócić uwagę? Chcę zamówić duże zlecenie więc kompetencje są ważne.
piotr721k

Re: Obróbka metalu - dobra firma

Postprzez gieroy » wrz 19, 2016 19:30

Hej, według mnie brakuje tutaj wielu kwestii, które sam również określam jak daję komuś zlecenia:
- nie widzę tutaj co ma być obrabiane tym CNC (niektórzy specjalizują się np. tylko w alu i nie robią nic w stali inni odwrotnie)
- jakie "wielkie" to CNC ma być bo rozmiar maszyn ma znaczenie przecież,
- i już jako humorystyczne stwierdzenie na koniec dla Ciebie duże dla kogoś możne oznaczać bardzo bardzo małe więc z doświadczenia słowo "duże" w produkcji nie jest miarą ilości tak samo jak plik w nowej nowszej i najnowszej.....wersji , tutaj raczej trzeba określić planowaną ilość roboczogodzin lub inną po mierzalną wielkość.... cokolwiek to ma być.

Pozdrawiam
p.s. druga sprawa że wiele firm takie zlecenia "duże, na już itd." traktują z wielkim przymrożeniem oka i dystansem co przekłada się na odpowiednie terminy realizacji.
p.s. 2 rzecz jasna jakby chociaż kilka screenów się tu pojawiało to można by rzeczowo podyskutować
gieroy

Postprzez Maciek1980 » lip 26, 2017 14:18

Polecam firmę z Konina – CNC Metal. Jeśli chodzi o obróbkę metalu, to są jedną z wiodących firm w kraju. Oferują sporo usług, m.in. właśnie wiercenie i cięcie metalu. Korzystałem ze wspólnikiem z ich pomocy już kilka razy – zawsze sprawnie i dobrze! :)
Maciek1980

Postprzez Cyryl » wrz 26, 2017 11:36

Witam, rozważam zakup obrabiarki Sentinel N firmy Plot Electronics. Chciałbym frezować w metalu, natomiast ploter Kimli, który posiadam tego mi nie umożliwia, myślę że przepłaciłem za tą maszynę. Słyszałem że Sentinel N frezuje w wielu materiałach i w metalu też świetnie daje sobie radę. Czy ktoś posiada ten ploter?
Cyryl

Postprzez Gocha67 » lip 24, 2018 21:27

Idealnym wyborem będzie współpraca z firmą Cnc24. Oferują wykonywanie detali z zakresu: toczenia, frezowania, szlifowania, wytaczania, dłutowania, drążenia,hartowania i nawęglania. Posiadają także własny piec do obróbki cieplnej oraz nawęglania.
Gocha67

Postprzez Wrochmet » sie 21, 2018 11:37

Zdecydowanie dobrze jest zrobić pewien rekonesans rynku przed złożeniem zlecenia, a to ze względu na to, aby uchronić się przed niepotrzebnymi nieporozumieniami i rozczarowaniem związanym ze złożeniem zamówienia niekompetentnej i nieprofesjonalnej firmie. Frezowanie cnc i toczenie cnc oferuje cała masa firm, jednak nie wszystkie podchodzą do tematu rzetelnie. Myślę, iż warto poprzeglądać podobne fora internetowe lub też poczytać opinie o danej firmie. I niekoniecznie skupiać się na poszukiwaniu firmy z najbliższej nam okolicy, bo żyjemy w czasach, kiedy zlecenie złożyć można będąc setki kilometrów od danej firmy. Ważne jest to, aby podjąć współpracę z kimś, kto zaoferuje nam profesjonalną, dobrze wykonaną usługę za przystępne pieniądze i w terminie, który będzie nam odpowiadał.
Wrochmet

Postprzez Psajdakx » paź 04, 2018 09:37

Witam, żeby nie zakładać nowego tematu zapytam tutaj, bo pytanie jest bliźniacze. :) Wziąłem kilka waszych rad do serca, m.in. przedmówcy i zacząłem szukać kogoś nie tylko w swojej okolicy. Ale z tego co widzę to cięcie laserem nie jest tak popularną formą obróbki (?). Dużo firm odrzuca moje zlecenie, inni żądają kosmicznych pieniędzy. Stąd moje pytanie czy taka forma obróbki metalu faktycznie jest mało popularna w naszym kraju? Bo jeżeli tak to można zamknąć temat, natomiast jeśli nie to prawdopodobnie błędu muszę szukać w projekcie. Z góry dzięki za podpowiedzi. Pozdrawiam.
Psajdakx

Powrót do CNC