_

Obróbka skrawaniem

Forum ogólne. Miejsce na pierwsze pytania w karierze projektanta. Wszelkie tematy, których nie można zakwalifikować do jednej z poniższych grup.

Obróbka skrawaniem

Postprzez smokmanutd » sie 20, 2018 18:09

Witam,

Mam takie pytanie odnośnie parametrów skrawania, a mianowicie chodzi mi o odległość między przejściami narzędzia. Generalnie używam programu CAD/CAM do obróbki skrawaniem, chodzi mi o to jak obliczyć odległość pomiędzy przejściami narzędzia tak aby powierzchnia obrabiana była gładka inaczej będzie to w przypadku frezów kulowych a inaczej walcowo-czołowych. Może jest jakaś fajna książka, którą możecie polecić odnośnie skrawania, poradnik Sandvik juz mam i czytałem. A może istnieje jakiś fajny kalkulator?

Pozdrawiam i dziękuje za odpowiedź :)
smokmanutd

Re: Obróbka skrawaniem

Postprzez witek12 » sie 21, 2018 16:53

Witam,

jak robiłem ramię do mieszalnika to obrabiałem powierzchnię płaską frezem czołowo-walcowym, odległość pomiędzy przejściami wpisywałem od 0,5 do 1 mm i za każdym razem powierzchnia wyglądała tak samo, kolejnym etapem obróbki było przeważnie szlifowanie. Tak to wyglądało w firmie. Nikt zbytnio tym się nie przejmował ponieważ wiedział, że i tak będzie szlifowane. Skoro używasz Cam'a to w programie wpisujesz głębokość skrawania oraz ustawiasz pozostałe wartości i tyle.

Pozdrawiam.
CAD/CAM 3D - CNC
witek12

Postprzez JerzyKowal » paź 09, 2019 13:44

Ja ostatnio trafiłem na ciekawą książkę, a raczej polecił mi ją przelożony w firmie, pan Zdzisław z OMAG-u, którego serdecznie pozdrawiam, bo bardzo fajny i przyjazny człowiek. Jest to "Obróbka skrawaniem" Olszaka Wiesława. Możesz się z nią zapoznać, może akurat coś z niej wyciągniesz, bo to też zależy najakim poziomie zaawansowania jesteś.
JerzyKowal

Postprzez NewJoker » paź 10, 2019 16:05

Ta książka ma jedną zasadniczą wadę. Brak rozdziału o toczeniu ...
NewJoker

Powrót do Pytania studentów, laików i początkujących