_

Ocieplenie klimatu, a rozwój w branży inżyniera

Forum ogólne, ale nie do zadawania "prostych pytań". Wszystko o CAD, czego nie da się bezpośrednio połączyć z tematyką jednego z poniższych forów tematycznych.

Ocieplenie klimatu, a rozwój w branży inżyniera

Postprzez r4n » cze 22, 2019 15:22

Witam,
Mam takie pytanie, bo szukam sobie jakiejś nowych wyzwań, może jakiejś korekty w swoim kierunku zawodowym.

Pojawiają się nowe regulacje, które z czasem będą odgrywać coraz większą role z życiu codziennym człowieka, a tym samym wymuszą na przyszłym inżynierze zdobycia nowych kompetencji.
Myślę o regulacjach takich jak: ochrona klimatu, dbania o zrównoważony rozwój, ochrona zasobów, zwiększona efektywność wykorzystywania tego co jest.

Czy w związku z powyższym w najbliższym czasie 5-10 lat będzie ssanie na ludzi ogarniętych z kompozytami i nowoczesnymi plastikami, specjalistami związanymi z projektowaniem baterii do pojazdów elektrycznych i silników wodorowych i wszelkiej maści gości którzy będą coraz efektywniej walczyli o zmniejszenie każdego grama emisji CO2 do atmosfery.

Chcę tu pominąć jakąkolwiek dyskusję na temat speców od IT, bo wiadomo, ze w kontekście powszechnej informatyzacji, internetu rzeczy etc tacy zawsze zarobią na chleb.

Pzdr
r4n
r4n

Powrót do Forum CAD