_

od Konstruktora do Project Managera

Forum ogólne. Miejsce na pierwsze pytania w karierze projektanta. Wszelkie tematy, których nie można zakwalifikować do jednej z poniższych grup.

od Konstruktora do Project Managera

Postprzez 26 » mar 21, 2018 16:16

Witam,
w chwili obecnej pracuje jako konstruktor. Interesuje mnie aktualnie zagadnienie zarządzania projektami, ludźmi i czasem. :D Chcę zacząć robić coś więcej niż tylko konstruować. Czy ktoś przecierał taką ścieżkę od konstruktora po managera projektów/lidera projektu?
Jakie szkolenia są wartościowe? Jakie techniki zarządzania warto znać?
Ktoś może opisać z tym związane zadania, obowiązki etc.?

Pzdr,
26
26

Re: od Konstruktora do Project Managera

Postprzez piotrekm13 » kwi 17, 2018 22:12

Nie mam nic do powiedzenia w temacie, ale odswieżam. Też mnie to samo interesuje. Może ktoś przerabiał taki temat?
piotrekm13

Postprzez proewarsztat » kwi 18, 2018 09:22

najłatwiej byłoby awansować u siebie w firmie. to brzmi jak banał, ale tak zazwyczaj wiekszosc inzynierow staje sie Project Managerami. Druga mozliwosc to zmiana pracy na takie stanowisko. Trzecie zrobienie szkolenia lub kilku i awans w firmie lub zmiana na nowa. Ta ostatnia mozliwosc jak dla mnie zdarza sie najrzadziej.

A co do szkolen lub czego sie uczyc: w zakladach produkcyjnych to przede wszystkim metody wertykalne jak Prince, warto znać Lean, Six Sigma, FMEA, DFMEA, PMFEA, 5S i takie tam inen rzeczy. Warto sprawdzic czy w okolicy nie masz agendy PMI, i chodzic na ich warsztaty i zbierac sa punkty, choc to kosztuje.
proewarsztat

Postprzez Jakuszyn » kwi 18, 2018 09:56

Ja spotkałem się z takim przypadkiem, gdzie konstruktor rozmawiał ze swoim przełożonym o możliwości awansu na stanowisko związane z zarządzaniem i dostał odpowiedz w stylu: ,,jesteś za dobrym konstruktorem, żeby Cię awansować. Jak weźmiesz się za zarządzanie, to kto będzie robił robotę? Lepiej jest awansować kogoś kto jest słaby w projektowaniu " - ot takie Januszowe podejście.
Jakuszyn

Postprzez 26 » sty 27, 2019 22:57

Witam,
czy ktoś z firm produkcyjnych umie pisać jak z waszej perspektywy wygląda praca PM? Chodzi mi o obowiązki, możliwości rozwoju/płacowe oraz postrzeganie przez no. Team Liderów (rodzaj relacji).

Pozdrawiam,
26

Postprzez cordem » mar 15, 2019 16:45

Zanim zaczniesz szaleć z Project Manager-em sprawdź się w roli lidera małego projektu od A do Z.
Jeśli masz dobrego szefa to pomoże ci rozpocząć takie zadanie.
Jeśli firma jest w porządku to będzie to promować.

Musisz zaplanować zadanie, podział zadań na odpowiednich ludzi włącznie z oceną ich kwalifikacji
do przydzielonych prac lub zapewnić im odpowiednie wsparcie.
Jak przejdziesz takie projekty jako liniowy pracownik to poznasz smak tego zawodu.
PM to zawód taki jak każdy inny, dziedzina nie ma znaczenia.
Jeśli to cię nie zniechęci i będziesz chciał to robić to po kilku takich samodzielnych projektach
powinieneś startować na odpowiednie stanowisko. Skok na głęboką wodę to dość karkołomne zadanie i nie wielu
znam ludzi którzy dali sobie radę :), z drugiej strony "do odważnych świat należ"!!!

Good Lack!!!
Obliczenia i analizy wytrzymałości
i mechaniki konstrukcji
www.cordem.pl

Do 3City citizens:
Myli się ten, kto sądzi, iż sukces uzyskany za pomocą niegodnych środków może przynieść dobre rezultaty. PLATON
cordem

Postprzez 26 » lip 12, 2019 21:13

Panowie jak ze stawkami w waszych firmach?
Aktualnie pracuje w firmie zatrudniajacej ~150 osob przy mniejszych projektach prowadzac je. Produkcja maszyn specjalistycznych.
Po 4 miesiacach zarobki ~4,7k zł net niezależanie od wyników pracy. Rynek warszawski.
26

Powrót do Pytania studentów, laików i początkujących