_

od Konstruktora do Project Managera

Forum ogólne. Miejsce na pierwsze pytania w karierze projektanta. Wszelkie tematy, których nie można zakwalifikować do jednej z poniższych grup.

od Konstruktora do Project Managera

Postprzez 26 » mar 21, 2018 16:16

Witam,
w chwili obecnej pracuje jako konstruktor. Interesuje mnie aktualnie zagadnienie zarządzania projektami, ludźmi i czasem. :D Chcę zacząć robić coś więcej niż tylko konstruować. Czy ktoś przecierał taką ścieżkę od konstruktora po managera projektów/lidera projektu?
Jakie szkolenia są wartościowe? Jakie techniki zarządzania warto znać?
Ktoś może opisać z tym związane zadania, obowiązki etc.?

Pzdr,
26
26

Re: od Konstruktora do Project Managera

Postprzez piotrekm13 » kwi 17, 2018 22:12

Nie mam nic do powiedzenia w temacie, ale odswieżam. Też mnie to samo interesuje. Może ktoś przerabiał taki temat?
piotrekm13

Postprzez proewarsztat » kwi 18, 2018 09:22

najłatwiej byłoby awansować u siebie w firmie. to brzmi jak banał, ale tak zazwyczaj wiekszosc inzynierow staje sie Project Managerami. Druga mozliwosc to zmiana pracy na takie stanowisko. Trzecie zrobienie szkolenia lub kilku i awans w firmie lub zmiana na nowa. Ta ostatnia mozliwosc jak dla mnie zdarza sie najrzadziej.

A co do szkolen lub czego sie uczyc: w zakladach produkcyjnych to przede wszystkim metody wertykalne jak Prince, warto znać Lean, Six Sigma, FMEA, DFMEA, PMFEA, 5S i takie tam inen rzeczy. Warto sprawdzic czy w okolicy nie masz agendy PMI, i chodzic na ich warsztaty i zbierac sa punkty, choc to kosztuje.
proewarsztat

Postprzez Jakuszyn » kwi 18, 2018 09:56

Ja spotkałem się z takim przypadkiem, gdzie konstruktor rozmawiał ze swoim przełożonym o możliwości awansu na stanowisko związane z zarządzaniem i dostał odpowiedz w stylu: ,,jesteś za dobrym konstruktorem, żeby Cię awansować. Jak weźmiesz się za zarządzanie, to kto będzie robił robotę? Lepiej jest awansować kogoś kto jest słaby w projektowaniu " - ot takie Januszowe podejście.
Jakuszyn

Postprzez 26 » sty 27, 2019 22:57

Witam,
czy ktoś z firm produkcyjnych umie pisać jak z waszej perspektywy wygląda praca PM? Chodzi mi o obowiązki, możliwości rozwoju/płacowe oraz postrzeganie przez no. Team Liderów (rodzaj relacji).

Pozdrawiam,
26

Powrót do Pytania studentów, laików i początkujących