_

odzyskiwanie danych z dysku Krakow. gdzie ?

Rozmowy na różne bardziej lub mniej luźne tematy, nie związane z tematyką innych forów.

odzyskiwanie danych z dysku Krakow. gdzie ?

Postprzez kruuger » sty 26, 2016 15:51

hej,

Walnięty HDD laptopa. polecacie jakąś firmę w Krakowie ?
Słyszałem o kuźni krakowskiej na Piłsudskiego.

dzięki.
kruuger
kruuger

Re: odzyskiwanie danych z dysku Krakow. gdzie ?

Postprzez gieroy » sty 26, 2016 23:59

gieroy

Postprzez mdbdesign » lut 13, 2016 02:12

Ja mam Drive Mate USB 2.0 czyta kazdy walniety dysk jezeli mozna go tylko zakrecic.. Zaplacisz majatek w jakiejkolwiek firmie.
Marek
mdbdesign

Postprzez kruuger » lut 14, 2016 21:03

mdbdesign napisał(a):Ja mam Drive Mate USB 2.0 czyta kazdy walniety dysk jezeli mozna go tylko zakrecic.. Zaplacisz majatek w jakiejkolwiek firmie.

a co to? bo znajduje same nurki (dive).
dokladnie min 2000zl. dysk jeszcze zyje i jest widoczny w systemie.
Roadkils Unstoppable Copier wlasnie zgral z 75% danych. meczy juz chyba drugi dzien ale wiekszosc danych jest :).
k.
kruuger

Postprzez mdbdesign » lut 20, 2016 21:04

sorry ze tak pozno tu jest link, to zobacz jak to wyglada, warto kupic, a niech ie nie przyda...
http://www.microcenter.com/product/249964/USB_20_to_IDE-SATA_Adapter
Marek
mdbdesign

Postprzez Tyomex » lut 21, 2016 12:19

Tylko w Polsce zapłacisz za to 25zł.
http://allegro.pl/adapter-przejsciowka- ... 47466.html
Mam taki nawet w domu, przydatna rzecz.
Tyomex

Postprzez lokko-1 » paź 24, 2018 15:37

@Jarek89 nie zaszkodzi przed napisaniem nowego postu sprawdzić kiedy autor prosił o pomoc. Przecież to było 2,5 roku temu!
lokko-1

Postprzez primabalerina » lis 16, 2018 11:17

Super opcja na możliwość odzyskania danych, wiele osób w dzisiejszych czasach ma z tym problemy. A tutaj widzę że nawet w przypadku twardych uszkodzeń można odzyskać dane :)
primabalerina

Postprzez Kaleron » sty 29, 2019 19:23

Taka porada, gdyby któryś z kolegów chciał samodzielnie odzyskiwać dane - podłączenie dysku bezpośrednio do portów ATA/SATA ułatwia komunikację i diagnostykę. USB jednak posługuje się innym protokołem komunikacyjnym i sporo ważnych rzeczy wycina. W przypadku sprawnego dysku to nie przeszkadza, ale jeśli dysk jest uszkodzony, to diagnostyka przez USB jest poważnie utrudniona.
W przypadku utraty danych warto wykonać kopię posektorową dysku. Zwłaszcza powinni to zrobić początkujący i mniej doświadczeni - jak coś pójdzie nie tak, zawsze można wrócić do dysku źródłowego. W przypadku dysku uszkodzonego można się ograniczyć do zrobienia kopii najważniejszego obszaru - np. partycji z ważnymi danymi pomijając partycję systemową. Bardziej zaawansowani mogą zrobić kopię początkowego fragmentu partycji, a potem na podstawie odczytanych metadanych ustalić zakresy sektorów, w których są najważniejsze dane. Bardzo ważne, by niczego na dysku, z którego zostały stracone dane nie zapisywać. "Niczego" proszę rozumieć w bardzo dosłowny sposób - tj. nie korzystać z tego dysku do żadnych innych celów, z wyjątkiem skopiowania z niego danych. Nic na takim dysku nie instalować. Nie odzyskiwać danych na ten sam dysk. Nie próbować cudownych automatów do naprawy struktury logicznej systemu plików.
Jeśli dysk nie jest poprawnie rozpoznawany, lepiej go nie męczyć. Nadzieja, że za którymś razem któryś program go w końcu zobaczy jest mocno iluzoryczna, a w przypadku uszkodzeń mechanicznych można w ten sposób poważnie zdegradować powierzchnię.
Najważniejsza zasada - jeśli mamy na dysku ważne dane, nie robimy z nim niczego, czego nie umiemy lub nie jesteśmy pewni. Do ćwiczeń najlepsze są dyski, na których nic ważnego nie ma.
Kaleron

Powrót do Off topic