_

[AC2015LT] Opcja dołącz

Forum poświęcone flagowemu produktowi oraz aplikacjom pochodnym Autodesku. To jedyne forum mające w tytule nazwę programu, a to ze względu na jego olbrzymią popularność w Polsce. Można tutaj umieszczać również posty z ogólnie pojętej tematyki "Kreślarskie 2D".

[AC2015LT] Opcja dołącz

Postprzez Ania Kowal » paź 15, 2018 13:25

Witam,

Mam problem z opcją: Wstaw -> Panel Odniesienie -> Dołącz.

Jak można edytować "aktualne" dołączenie pliku PDF?

Narobiłam bałagan w plikach i jakakolwiek zmiana w folderach (np. przeniesienie aktualnego dwga w inne miejsce na dysku) kasuje mi "dołączonego" PDFa. Wybierałam opcję "Pełna ścieżka" (tu pewnie tkwi problem :/). Zależy mi na tym, aby to dołączenie było niezależne od położenia dołączanego pliku.

Komunikat błędu, które otrzymuje:
"BRAK ODNOŚNIKA LUB ODNOŚNIK NIEPRAWIDŁOWY"

Interesowałoby mnie rozwiązanie, które by nie wymagała ponownego wykonania rysunku (tak jak np. w Solidzie jest "wyodrębnij część").

Moje próby rozwiązania:
1. Po kliknięciu na na podkład otwiera mi się tabelka po lewej stronie monitora, w której jest ścieżka podkładu... ale nie mogę edytować tej wartości.
2. Po zaznaczeniu podkładu i wybraniu Opcje -> Odnośniki zewnętrzne faktycznie mogę zmienić ścieżkę podkładu... ale mój podkład jest "dalej", a chciałabym mieć go na wierzchu (stworzyłam wile białych pól, które kryją mi zawartość PDFa). <------- aktualny problem

14:40 Rozwiązanie :D Po zmianie ścieżki należy wcisnąć ESC i.. problem znika.

Pozdrawiam
Ania Kowal

Powrót do AutoCAD