_

[Solidworks] Operowanie wymiarami na animacji - ROZWIĄZANY

Forum poświęcone aplikacjom takim jak Inventor, Solid Edge, SolidWorks... czyli nowoczesnym narzędziom do modelowania.

[Solidworks] Operowanie wymiarami na animacji - ROZWIĄZANY

Postprzez kele_ovp » lip 23, 2018 13:43

Witam,
chciałem zapytać w jaki sposób można pokazywać lub ukrywać wymiary podczas tworzenia w animacji w Solidworks? W taki sposób aby można było tym operować na osi czasu, tzn. zaprezentować obiekt i w odpowiednim momencie wyświetlić konkretny wymiar.
Ostatnio edytowany przez kele_ovp, lip 24, 2018 12:58, edytowano w sumie 1 raz
kele_ovp

Re: [Solidworks] Operowanie wymiarami na animacji

Postprzez bildder » lip 23, 2018 15:47

Zdaje się, że cały czas nie ma takiej opcji, chociaż były jakieś zapowiedzi.
Pokazać/ukryć można w folderze adnotacji, ale nie da się tym sterować w funkcji czasu. (Chociaż dla jasności sprawdzę w SW2018).

Powinno dać się jednak zrobić tak, że tworzysz część bez geometrii (np. sam szkic) i on ma wymiary pokazane a sam jest ukryty. Być może sterując ukryj/pokaż część będzie to działać. Oczywiście jest to na około.
Paweł Kęska
CSWE | CSWI | CSWP
----------------------------
Szkolenia SOLIDWORKS
Podręczniki SOLIDWORKS
Nowy blog SOLIDWORKS
bildder

Postprzez kele_ovp » lip 23, 2018 21:30

Hmm... Tylko problem jest taki że chodzi mi o pokazanie wymiarów pomiędzy poszczególnymi częściami w złożeniu. Nie sądziłem że w tak zaawansowanym oprogramowaniu jak SW2018 nikt nie wpadł na tak prostą funkcjonalność.

Może jednak ktoś zna sposób na zrobienie czegoś takiego?
kele_ovp

Postprzez bildder » lip 23, 2018 22:17

Jakiś screen?
Są różne inne opcje, np. dodanie sensora odległości, albo równania i podpięcia pod notatkę wyniku.
Mając subskrypcję zawsze możesz zgłosić propozycję funkcjonalności, inna sprawa że musi ona otrzymać spore poparcie, by była szansa na wdrożenie.
Zawsze można dodać tego typu informacje w postprodukcji.

EDIT.
Już sprawdziłem, nie da się sterować za pomocą kluczy, ale można w odpowiednim czasie pokazać/ukryć adnotację z poziomu folderu Adnotacji. Działa.
Załączniki
Złożenie1.zip
(133.12 KiB) Pobrane 13 razy
Paweł Kęska
CSWE | CSWI | CSWP
----------------------------
Szkolenia SOLIDWORKS
Podręczniki SOLIDWORKS
Nowy blog SOLIDWORKS
bildder

Postprzez kele_ovp » lip 24, 2018 09:47

O super! Powiedz mi proszę jak to zrobiłeś? Tzn jak pokazać i schować dany widok adnotacji w wybranym przez siebie momencie? W jaki sposób dodać to do animacji?

Być może nie ma to znaczenia ale dodam tylko że nie chodzi mi o animowanie samego wymiaru tylko o pokazanie w odpowiednim momencie jego stałej wartości a następnie jego ukrycie.

EDIT: Jeśli miałeś na myśli ręczne klikanie na dany widok adnotacji i włączanie widoku adnotacji podczas uruchomionego renderowania filmu z animacją no to faktycznie udało mi się to zrobić i osiągnąć oczekiwany efekt, za co bardzo Ci dziękuję :D

Gdyby jednak ktoś wpadł na pomysł jak zrobić to za pomocą osi czasu to był bym wdzięczny.

Tym czasem bardzo dziękuję wszystkim za pomoc i uznaję temat za rozwiązany,przynajmniej częściowo ;)
kele_ovp

Powrót do Modelowanie 3D