_

Opinia prywatna, opinia techniczna lub coś w podobie

Forum ogólne. Miejsce na pierwsze pytania w karierze projektanta. Wszelkie tematy, których nie można zakwalifikować do jednej z poniższych grup.

Opinia prywatna, opinia techniczna lub coś w podobie

Postprzez SandraLa » wrz 09, 2017 11:27

Witam,

Moja przyszła teściowa poprosiła mnie o przysługę a mianowicie została oszukana przez wykonawców remontujacych jej taras i potrzebuje opinii na temat wykonanych prac.
Mam ukończone studia, pracuje w zawodzie ale nie mam uprawnień budowlanych więc takiej opinii technicznej nie mogę napisać. Ona upiera się żebym napisała, że jest to opinia prywatna nie techniczna i podpisała sie tytułem.
Co mam w tej sytuacji zrobić by zadowolić teściowa i nie mieć z tego powodu problemów ? :D
SandraLa

Re: Opinia prywatna, opinia techniczna lub coś w podobie

Postprzez NewJoker » wrz 09, 2017 15:45

Możesz wycenić koszty i wydać opinię, ale będzie ona traktowana jako stanowisko strony. Taka baza do dalszego postępowania. Teściowa będzie mogła ją przedstawić formułując swoje roszczenia, ale sąd i tak potrzebuje jeszcze opinii uprawnionego specjalisty. Także na pewno nie zaszkodzisz a przyda się taka wstępna ocena/wycena.
NewJoker

Postprzez Jasio92 » wrz 25, 2017 09:25

Twoja teściowa będzie musiała liczyć się z poproszeniem osoby z odpowiednimi kwalifikacjami o wydanie opinii. Ty możesz co najwyżej pokierować ją, na co powinna zwrócić uwagę w trakcie kontaktu ze specjalistą.
Jasio92

Postprzez Adek987 » wrz 29, 2017 09:43

Też mi się tak wydaje. Tym bardziej, że Ty jesteś jednak osobą, która może być postrzegana jako postronna przy wydawaniu opinii :)
Adek987

Powrót do Pytania studentów, laików i początkujących