_

Opinie dotyczące sterowań numerycznych

Wszystko o wytwarzaniu wyrobów.

Opinie dotyczące sterowań numerycznych

Postprzez kosmaty » maja 09, 2006 18:04

Witam,
prosze o opinię, które ze sterowań numerycznych jest uznawane za lepsze:
Heidenhain iTNC530, Sinumerik 840D czy Fanuc 18i
Strowanie bedzie montowane w 5-osiowej frezarce z głowicą obrotowo uchylną (osie BC), która będzie frezowć formy (a więc cykle sterowania nie będą zbyt często wykorzystywane).
Praktycznie znam heidenhaina, z sinumerikiem i fanuciem nie miałem do czynienia.
O fanucu słyszałem dwie skrajne opinie, więc chciałbym poznać opinie użytkowników tych sterowań.
Z którym sterowaniem jest najmniej problemów, jest bardziej niezawodne, bardziej przyjazne dla operatora, łatwość nauki programowania, dostęp do dokumentacji, itp. itd. - generalnie wszelkie uwagi i sugestie.
Naturalnym wydawało by się, że jak znam heidenhaina to powinienem przy nim zostać - ale nie zawsze można pogodzić zaofertowane konfiguracje maszyny i sterowanie, więc kto wie czy nie będę musiał poznać fanuca lub sinumerika.
Na razie jestem na etapie podejmowania decyzji, a więc jak sobie pościelę...
Pozdrawiam
Kosmaty
kosmaty

Re: Opinie dotyczące sterowań numerycznych

Postprzez rollaz » maja 09, 2006 18:23

Zdecydowanie Heidenhain jezeli chodzi o frezarki
rollaz

Postprzez marcin_gracz » maja 11, 2006 19:04

Ja tez jestem za Heidenhain. co do Sinumerika to jest podobny ale jak na moje bardziej skomplikowany, a juz nie wspomne o Fanuc to dopiero jest szok.
Na twoim miejscu bez zastanawiania bral bym Heidenhaina, no ewentualnie jesli koszty sa duzo mniejsze to Sinumerik.
Pozdrawiam
marcin_gracz

Postprzez shilkadriver » maja 12, 2006 11:27

Fanuc?? Szok?? Ja przygode z CNC zaczalem od Fanuca :) Nie jest taki zly, ale nie powiem zeby byl jakis wypasiony. Potrafi sprawic problemy...
Obrazek
shilkadriver

Postprzez Blemi » maja 13, 2006 20:59

co siemens to siemens,
wystarczy zobaczyć ranking z jakimi sterowaniami na swiecie sprzedają sie frezarki,
fakt w stanach popularniejszy jest fanuc,mazatrol i inne cuda japonsko amerykanskie, nie ma sie co dziwic europekskiego rynku przecież wspierać nie będą,

na 5 osi wolałem 840 D, zresztą wezmy np NURBSY, od kiedy haidenhain wdrożył, chyba od 426 , a kiedy to siemens miał , jescze w polsce nie mowiono o tym, inna sprawa to ze haidenhain jest prostszy dla usera, ale nauczyć i tego i tego przecież można sie

ale to tylko moje zdanie,
Pozdr
BLemi
Blemi

Powrót do CNC