_

OPIS I WSPÓŁRZĘDNE PUNKTU

Forum poświęcone flagowemu produktowi oraz aplikacjom pochodnym Autodesku. To jedyne forum mające w tytule nazwę programu, a to ze względu na jego olbrzymią popularność w Polsce. Można tutaj umieszczać również posty z ogólnie pojętej tematyki "Kreślarskie 2D".

OPIS I WSPÓŁRZĘDNE PUNKTU

Postprzez novyvincent » gru 29, 2005 12:51

Cześć, czy wiecie jak opisywać konkretne punkty na rysunku (np. punkt "A" o zadanych współrzędnych, "B" i itd.) CZy jest w ogóle taka możliwość?, a jesli tak to czy można później zrzucić to wszystko do pliku tekstowego. Słyszałem że jest taka możliwość, ale nigdzie nie mogę tego znaleźć.
Z góry dziękuję za pomoc.
novyvincent

Re: OPIS I WSPÓŁRZĘDNE PUNKTU

Postprzez zbyszek » gru 29, 2005 17:48

novyvincent napisał(a):Cześć, czy wiecie jak opisywać konkretne punkty na rysunku (np. punkt "A" o zadanych współrzędnych, "B" i itd.) CZy jest w ogóle taka możliwość?, a jesli tak to czy można później zrzucić to wszystko do pliku tekstowego. Słyszałem że jest taka możliwość, ale nigdzie nie mogę tego znaleźć.
Z góry dziękuję za pomoc.

Jednym z rozwiązań jest użycie podczas wstawiania punktów bloku z atrybutami. Warunkiem koniecznym jest w 66% posiadania ET, czyli ACfull wersji lub ACLT z LTExtenderem. I dalej dwie drogi do celu :
1.Każde wstawienie bloku mógłoby zawierać w atrybytach współrzędne. Wyciąg atrybutów (za pomocą attwyc lub ETólsowego attout) wypluje Twoje punkty wstawień do pliku. Do automatyzacji takiego wstawiania (bo nie podejrzewam nikogo o chęć wklepywania przy kazdym wstawieniu współrzędnych) trzeba by naskrobać kawałek lispa lub innego bejzika.
2.(Prostsze bo bez programowania): Potraktowanie bloków ETólsowym eattext. Można nie używać pliku wzorcowego, a w jednym z okienek zaptaszyć potrzebne parametry bloków, w tym oczywiście najbardziej porzadane przez Ciebie współrzędne.
Pozdrawiam
ZB.Bączalski
zbyszek

Postprzez AT27 » sty 02, 2006 11:59

Witam.
według mnie idealnym narzędziem do tego bedzie>>>>>>>>>>>> http://e-geosoft.com/products/geodacad.php jest to bardzo prosta i przydatna nakładka nie tylko dla geodetów (sam korzystałem z niej wielokrotnie)

Pozdrawiam.AT27
AT27

Postprzez Leh » sty 12, 2006 22:12

.
http://www.leh.cad.pl zakładka "plugin do AC"
Masz tam gotowy program.

pozdrawiam
Leh

:mrgreen:
Leh

Powrót do AutoCAD