_

Opis oblugi CNC i systemu Fanuc

Wszystko o wytwarzaniu wyrobów.

Opis oblugi CNC i systemu Fanuc

Postprzez mroovka » gru 01, 2006 16:53

Witam!
Bardzo bym prosil jesli ktos posiada najlepiej w wersji elektronicznej badz adres do strony z opisem, kursem obslugi CNC i konkretnie obslugi maszyn CNC pracujacych na Fanuc'u.
Z góry dziekuje!!!
mroovka

Re: Opis oblugi CNC i systemu Fanuc

Postprzez bocian » sty 20, 2007 22:08

Witam
Mam wszystko ale odplatnie ...
:-/
bocian

Postprzez Blemi » sty 21, 2007 12:15

bocian napisał(a):Witam

oby ci te zielone w gardle staneły,
forum jest po ty by pomagać za free a nie ogłaszać sie,
jestem ciekaw czy te materiały są twojego autorstwa,
no przyznaj sie ?
Pozdr
BLemi
Blemi

Postprzez JSK » sty 21, 2007 13:19

Blemi napisał(a):

no przyznaj sie ?

Może przemyśl swoją wypowiedź raz jeszcze. Być może u Ciebie (na tym drzewie) piractwo (może nazwę to po imieniu - kradzież) jest na porzadku dziennym. Ale zastanów się chwile. Ty chcesz, żeby za Twoją pracę ktoś Ci płacił. Dlaczego więc uważasz za niewłasciwe płacenie za pracę innych ludzi? Te materiały szkoleniowe, podręczniki, czy co to tam jest, ktoś musiał napisać. Musiał na to poświecić swój czas i swoje pieniądze. I nie ma znaczenia, czy był to FANUC, czy Jan Kowalski. Jeśli takie materiały są płatne, to trzeba je kupić - oczywiście zakładam, że bocian ma prawo do ich sprzedawania i sam nie jest piratem. Forum powinno pomagać w zrozumieniu pewnych zagadnień, w wyborze pewnych rozwiązań, ale nie w promowaniu wszelakiej maści piractwa. Pomijam już to, że Twoje pomysły na temat "pomagania za free" podlegają pod KK.
JSK

Postprzez nql » sty 21, 2007 14:43

JSK bez urazy ale chyba sam zbytnio nie wiesz co piszesz... Bo jeśli bocian jest autorem lub ma prawa do dystrybucji tych materiałów jego wolna wola czy je komuś sprzeda czy je komuś da za free jak sugerował Blemi. Nie widzę tu żeby Blemi kogoś namawiał do piractwa... ewentualnie do zrobienia dobrego uczynku. Obrażanie go nie jest raczej w dobrym tonie.
Natomiast jeśli bocian pozyskał te materiały np podczas szkolenia lub w "inny" sposób nie ma najmniejszego prawa do rozpowszechniania ich zarówno odpłatnie czy też na darmo. Wiec może troszke ostrożniej zanim wyślesz kogoś na drzewo ??
nql

Postprzez jag_daw » sty 21, 2007 16:33

ehhh... :/ mroovka powinien(nna) uruchomić google i znaleźć darmowy symulator CNC i jakieś instrukcje ze stron producentów systemów sterowania maszyn...
jag_daw

Postprzez bocian » sty 21, 2007 21:21

Blemi napisał(a):

no przyznaj sie ?

Witam - jeszcze sie nie zdarzyło aby zielone mi staneły w jakimkolwiek miejscu , a juz nie w gardle na pewno. Forum jak sama nazwa wskazuje , jest forum , i moge sie tu równie dobrze ogłaszać z czym chce , jak i pomagać w miare rozgarnietym ludziom calkiem za darmo. I juz nie Twój problem czyjego autorstwa są te "pomoce" -
bocian

Postprzez Blemi » sty 22, 2007 18:54

bocian napisał(a):
Witam - jeszcze sie nie zdarzyło aby zielone mi staneły w jakimkolwiek miejscu , a juz nie w gardle na pewno. Forum jak sama nazwa wskazuje , jest forum , i moge sie tu równie dobrze ogłaszać z czym chce , jak i pomagać w miare rozgarnietym ludziom calkiem za darmo. I juz nie Twój problem czyjego autorstwa są te "pomoce" -

to niech twa droga będzie zielonymi usłana :)
mogłeś przynajmniej napisać ze sam zrobiłeś te materiały

JSK - rozumiem jeżeli robił i ma prawa do tego. Ale zerżnięcie 80% instrukcji z fanuca tłumaczenia na polski, i dorzycenia prostego rysunku pokazującego sposób programowania to chyba nie prawa autorskie.
Też mam pełno tomów instrukcji CNC nawet niekóre zakupione legalnie, al ełowcą okazji na forach nie jestem.
Może powinienem :)
Pozdr
BLemi
Blemi

Postprzez bocian » sty 26, 2007 23:31

Blemi napisał(a):
bocian napisał(a):

to niech twa droga będzie zielonymi usłana :)
mogłeś przynajmniej napisać ze sam zrobiłeś te materiały

JSK - rozumiem jeżeli robił i ma prawa do tego. Ale zerżnięcie 80% instrukcji z fanuca tłumaczenia na polski, i dorzycenia prostego rysunku pokazującego sposób programowania to chyba nie prawa autorskie.
Też mam pełno tomów instrukcji CNC nawet niekóre zakupione legalnie, al ełowcą okazji na forach nie jestem.
Może powinienem :)

Jeśli ktoś sie w miare normalnie odezwie , to dostanie to co być może chce za darmo , nie z mordą jak Ty . Jeśli ktoś sie chce czegoś nauczyć,to nie ma dla niego wiekszego znaczenia czy materiały są legalne czy nie , a to czy moje są legalnego pochodzenia nie Tobie negować ,trzeba było sie normalnie spytać . Jak na razie, to to co mi gdzieś staneło ,to dzieki zielonym udało sie wepchnąć.....gdzie chciałem .
Ps :pieniedzy mi nie brakuje, a opłata ma byc za to tylko , że ja musiałem sobie troszke pochodzic za tym i owym od sterowan itp etc, mnie nikt tego nie wysłał na poczte po tym jak sie ogłosiłem na forum. Czasem za nie wyparzony język można gorzej oberwać niż , za piractwo.
Pozdrawiam
bocian

Postprzez KaSa » sty 30, 2007 17:08

mroovka napisał(a):Witam!
Bardzo bym prosil jesli ktos posiada najlepiej w wersji elektronicznej badz adres do strony z opisem, kursem obslugi CNC i konkretnie obslugi maszyn CNC pracujacych na Fanuc'u.
Z góry dziekuje!!!

podaj maila to może coś ci podeśle..
KaSa

Następna strona

Powrót do CNC