_

Oprogramowanie CAM

Forum ogólne. Miejsce na pierwsze pytania w karierze projektanta. Wszelkie tematy, których nie można zakwalifikować do jednej z poniższych grup.

Oprogramowanie CAM

Postprzez threaces » paź 19, 2019 17:24

Witam

Chciałem zapytać, które oprogramowanie oferowane przez Autodesk jest obecnie najpopularniejsze/najbardziej przyszłościowe.
Ostatnio przeglądając stronę autodesku natrafiłem na listę produktów i stąd moje pytanie. Na liście tej są takie programy/nakładki jak FeatureCAM, powerMILL, inventor CAM.
threaces

Re: Oprogramowanie CAM

Postprzez NewJoker » paź 19, 2019 17:35

Nie wiem czego używa się najczęściej w zakładach (CNC to nie moja branża), ale do takich zastosowań na mniejszą skalę to słyszałem, że bardzo dobry jest Inventor CAM (dawne HSM), ale też moduł CAM w programie Fusion 360. Oba mają tę zaletę, że są częściami uniwersalnego softu, w którym można od razu projektować, robić obliczenia (moduł MES) i planować obróbkę.
NewJoker

Postprzez threaces » paź 21, 2019 20:47

Dzięki za odpowiedz :)
Większość moich wątpliwości została rozwiana. Zastanawia mnie jeszcze w jakim stopniu na rynku jest obecny featureCAM
threaces

Postprzez prywialny » paź 27, 2019 10:13

W tej branży obowiązuje ciągły progres.
Nic zatem dziwnego, że jak już decydować się na jakieś rozwiazanie, to takie, które zapewni zarówno wsparcie techniczne oraz dostęp do aktualizacji.

Szukaj np pod niniejszym linkiem, być może będą w stanie pomoc, podpowiedzieć.
prywialny

Powrót do Pytania studentów, laików i początkujących