_

Płynne przejście przekroju okrągłego w kwadratowy

Forum ogólne. Miejsce na pierwsze pytania w karierze projektanta. Wszelkie tematy, których nie można zakwalifikować do jednej z poniższych grup.

Płynne przejście przekroju okrągłego w kwadratowy

Postprzez WestWood » sie 26, 2019 10:16

Cześć,
Napotkałem pewien problem w modelowaniu. Modeluje szyjkę gitary. Szyjka ma różne przekroje półokrągłe i to robię sobie w łatwy sposób funkcjami typu Loft jednak chciałby ładnie wymodelować przejście z szyjki do główki (w główce przekrój jest już kwadratowy) Próbowałem to robić znanymi mi technikami w Inventorze i nie mogę znaleźć rozwiązania. Z ciekawości spróbowałem też w Fusion 360 jednak też nic nie przyszło mi do głowy. Wiem że takie rzeczy łatwo jest zrobić w Rhino jednak nie jestem w stanie teraz poświęcić sporo czasu żeby uczyć się nowego oprogramowania. Czy ktoś z szanownych użytkowników forum mógłby mi dać jakieś wskazówki odnośnie wykonania tego przejścia.
Dwa pierwsze załączniki obrazują to z czym się borykam. Na ostatnim widać model który dostałem od znajomego z Rhino taki efekt chciałbym uzyskać w Fusion 360 albo Inventorze.
Model w Rhino byłby dla mnie wystarczający jednak muszę go często modyfikować a tu już pojawia się problem bo jak wiadomo po imporcie nie ma "drzewka" żeby w łatwy sposób wprowadzać modyfikację. Za wszelką pomoc będę bardzo wdzięczny,
Załączniki
widok 3.PNG
widok 2.PNG
widok 1.PNG
WestWood

Re: Płynne przejście przekroju okrągłego w kwadratowy

Postprzez piotrekm13 » sie 26, 2019 23:50

Wyciągnięcie złożone
piotrekm13

Powrót do Pytania studentów, laików i początkujących