_

Parametry...

Wszystko o wytwarzaniu wyrobów.

Parametry...

Postprzez ponsiurowaty » lis 07, 2005 11:35

Cześć. Jestem programistą,ustawiaczem,i nadzorcą produkcji od nie dawna. Oprogramowanie Maszyn Mazak (Mazatrol) znam już bardzo dobrze,lecz brak doświadczenia jeśli chodzi o dobór parametrów robi ze mnie jeszcze zielonego leszcza :wink: CZy mógł by mi ktoś poradzić jak m/w dobierać parametry.Może są jakieś poradniki dla tokarzy...sam nie wiem.Za dobre informacje oferuje plik pdf>>Intrukcja programowania heidenhaina + link do darmowego symulatora toczenia i frezowania :).Za podpowiedzi dzięki z góry.
sie wie...
ponsiurowaty

Re: Parametry...

Postprzez rollaz » lis 08, 2005 19:25

witam moge ci pomoc posiadam dosc duza wiedze na temat parametrow jak i programowania HEIDENHAINA pracuje prawie 15 lat na tym sterowaniu prosze o kontak badz na gg lub na maila rollz@wp.pl
rollaz

Re: Parametry...

Postprzez marcin_gracz » lis 09, 2005 10:12

Odnosnie doboru parametrow to ja czesto korzystam z katalogowych parametrów które w czasie obróbki zmiejszam lub zwiekszam ale ta pierwsza opcja jest częściejsza. Są też takie liniały które pozwalają w bardzo łatwy sposób określić parametry. Jak masz kontakt z jakimś przedstawicielem handlowym to oni takie liniały rozdają i pokaża jak z niego korzystać
Pozdrawiam. :-)
marcin_gracz

Powrót do CNC