_

[CATIA V5] Perspective projection rzutowanie perspektywiczne

Forum poświęcone aplikacjom takim jak Inventor, Solid Edge, SolidWorks... czyli nowoczesnym narzędziom do modelowania.

[CATIA V5] Perspective projection rzutowanie perspektywiczne

Postprzez Zzix » lip 04, 2017 14:34

Hej,

Szukam w Catii funkcji zdolnej to zrzutowania mi pewnej krzywej 3D na plaszczyzne, jednak nie rzutowaniem rownoleglym tylko z zadanego punktu widzenia. Oczywiscie rzutowanie nie w rysunku tylko w powierzchniowym modelu 3D.

Niestety nie znalazlam nigdzie funkcji perspective projection/ rzutowanie perspektywiczne/cos podobnego w zadnym z modulow "Shape" takich jak GSD, FreeStyle czy DSE. Nie orientujecie sie czy taka funkcja w ogole istnieje? Google tez milczy.

Znalazlam rozwiazanie ale bardzo okrezna droga (podzial krzywej na n punktow i zrzutowanie kazdego punktu z osobna a nastepnie rekonstrukcja krzywej). Jesli pozadana funcja gdzies istnieje, znacznie ulatwilaby mi prace.

Z gory dzieki za odpowiedz.

Zzix

PS. Jesli ktos mial podobny problem i nie znalazl wyjscia, rowniez bylabym wdzieczna za informacje :)
Zzix

Re: [CATIA V5] Perspective projection rzutowanie perspektywi

Postprzez ll » lip 04, 2017 15:40

Zzix napisał(a):Hej,

Szukam w Catii funkcji zdolnej to zrzutowania mi pewnej krzywej 3D na plaszczyzne, jednak nie rzutowaniem rownoleglym tylko z zadanego punktu widzenia. Oczywiscie rzutowanie nie w rysunku tylko w powierzchniowym modelu 3D.

Niestety nie znalazlam nigdzie funkcji perspective projection/ rzutowanie perspektywiczne/cos podobnego w zadnym z modulow "Shape" takich jak GSD, FreeStyle czy DSE. Nie orientujecie sie czy taka funkcja w ogole istnieje? Google tez milczy.

Znalazlam rozwiazanie ale bardzo okrezna droga (podzial krzywej na n punktow i zrzutowanie kazdego punktu z osobna a nastepnie rekonstrukcja krzywej). Jesli pozadana funcja gdzies istnieje, znacznie ulatwilaby mi prace.

Z gory dzieki za odpowiedz.

Zzix

PS. Jesli ktos mial podobny problem i nie znalazl wyjscia, rowniez bylabym wdzieczna za informacje :)

zrob sobie szablon pc lub udf na takie rzutowanie - pole do popisu zeby napisac jakis skrypt
Knowledge Pattern
ll

Postprzez ll » lip 05, 2017 17:45

ll

Postprzez Zzix » lip 06, 2017 16:21

Nie bawilam sie nigdy w Knowledge Pattern, ale zerkne i sprobuje to rozgryzc!
Dzieki
Zzix

Postprzez ll » wrz 07, 2017 13:16

Zzix napisał(a):Nie bawilam sie nigdy w Knowledge Pattern, ale zerkne i sprobuje to rozgryzc!
Dzieki

Tutaj alternatywa bez KP :

https://catiatricks.blogspot.se/2017/09 ... nda-2.html
ll

Powrót do Modelowanie 3D