_

Pierwsza praca- pierwszy dzień

Rozmowy na różne bardziej lub mniej luźne tematy, nie związane z tematyką innych forów.

Pierwsza praca- pierwszy dzień

Postprzez Qazim » cze 29, 2014 20:15

Witam Wszystkich bardzo serdecznie.

Jestem studentem politechniki na 4 roku i we wtorek zaczynam pracę na stanowisku konstruktora, będzie to moja pierwsza POWAŻNA praca w zawodzie. Po rozmowie kwalifikacyjno-oraganizacyjnej wiem, że na początku będę pełnił raczej rolę asystenta, przyuczał się do zawodu.
Piszę do Was, ponieważ chciałbym się zapytać jak wyglądały u Was pierwsze dni pracy w dziale konstrukcji czy podobnych, na co zwracać uwagę itp.

Wszystkim za wszelkie odpowiedzi z góry dziękuję :)

Pozdrawiam
Qazim

Re: Pierwsza praca- pierwszy dzień

Postprzez velaskez » lip 01, 2014 17:39

Wstałem, przeszedłem 1m od łóżka do biurka. Zacząłem pracować. Ale za to co miesiąc mogę sobie nadawać tytuł pracownika miesiąca :lol:
velaskez

Re: Pierwsza praca- pierwszy dzień - a wogule to pierwszy ra

Postprzez z » lip 01, 2014 22:32

velaskez napisał(a):Wstałem, przeszedłem 1m od łóżka do biurka. Zacząłem pracować. Ale za to co miesiąc mogę sobie nadawać tytuł pracownika miesiąca :lol:

No nie na miejscu ten komentarz. Tak bez siku i mycia zębów poszedłeś do pracy?
Ponadto pytacz dopiero ćwierć miesiąca pracuje, wiec tylko ćwierć tytułu mu się należy. A tak na marginesie, o co chodziło pytaczowi się zastanawiam. Jakich odpowiedzi się spodziewał. Ech. Może jakiś blog założy, to się dowiemy minuta po minucie jak ten pierwszy dzień mu minął...
z
z

Postprzez LarryPL » lip 02, 2014 08:34

Bardzo ważna jest pierwsza praca. To tutaj nie tylko zdobywasz doświadczenie zawodowe, ale również tzw. obycie w pracy.
Podejrzewam, że jesteś na okresie próbnym, czyli wrażenie musisz dobre na kierowniku zrobić, a więc zachowuj się naturalnie, nastawiaj się na naukę, bo pierwsze projekty nie powinny być powalające, trzymaj się doświadczonych inżynierów, ale nie wchodź też nikomu w cztery litery. Nie popieram rad innych typu: pracuj szybko, ciągle się przypominaj.. To kierownik jest od zapewnienia płynności pracy, warto się skupić nad zadaniami i nie popełniać prostackich błędów. Na spotkania przychodź przygotowany, zawsze z notatnikiem firmowym.
Pamiętaj, w pracy zwłaszcza jak jesteś nowy, obowiązuje dyplomacja, nie wchodź z nikim w polemiki natury politycznej czy poglądów, do niczego to nie prowadzi.
Powodzenia :)
Mama said - be cool.. F.M. 1991
LarryPL

Postprzez AnnKowal12 » wrz 19, 2014 12:04

Na temat polityki nie rozmawia się nawet przy 20 pracy:)
AnnKowal12

Postprzez gambolo » wrz 19, 2014 12:12

szczerość , komunikatywność, uśmiech, skupienie, porządek
schludny wygląd

nie wstydź się ze czegoś nie wiesz lub nie potrafisz zrobić,

pytaj, pytaj, pytaj
zwiedź jak największą część zakładu - tak żebyś wiedział gdzie co jest, jak szybko się poruszać itp.. (gdzie jest bufet na przykład :D)

obserwuj ludzi, współpracowników, zachowania, komunikacje między nimi, wyciągaj wnioski
gambolo

Postprzez podarek » paź 30, 2014 21:12

Cześć!
W poniedziałek zaczynam pierwszą pracę w jednej z firm produkcyjnych w dziale konstrukcyjnym. Jestem świeżo po studiach i kompletnie nie wyobrażam sobie jak będą wygladać moje zadania. Ogółem to czego można sie spoedziewać w piersze dni na stanowisku młodszego konstruktora? Czy jest cos co powinienem sobie koniecznie przypomnieć? Bo na razie to przypomniałem sobie wszystkie odchyłki pasowania i zasady wymiarowania no i oczywiście obsługę programu [SW]. Na co jako "swieża" powinienem zwracać uwagę aby sie nie skompromitować?
podarek

Postprzez Larec » paź 31, 2014 15:01

O jednym musisz pamiętać...masz jakieś 15000 dni do emerytury :lol: Musisz tak robić, żeby do niej doczekać :lol:
Larec

Powrót do Off topic