_

Pisanie makr i wtyczek komercyjnie

Rozmowy na różne bardziej lub mniej luźne tematy, nie związane z tematyką innych forów.

Pisanie makr i wtyczek komercyjnie

Postprzez Cyrano » lis 11, 2017 16:28

Witam

Jestem konstruktorem od dwóch lat. Uczę się programowania od jakiegoś czasu i zastanawiam się nad tym czy nie zacząć pisać wtyczek komercyjnie tj. na zlecenie dla różnych firm. Potrafię już pewne podstawowe rzeczy napisać w catii. Uważacie taki pomysł na życie za sensowny?
Cyrano

Re: Pisanie makr i wtyczek komercyjnie

Postprzez smatthy » lis 11, 2017 23:27

Jest już adksolid do solidworksa.
Widziałem na linkedinie sporo osób, które też czymś takim się zajmują (ciągle mówię o solidzie).
Nie wiem jak wygląda "rynek wtyczek" w catii, ale myślę, że jako dodatkowa robota może się to sprawdzić.
smatthy

Postprzez Kizior » lis 12, 2017 00:50

Kizior

Postprzez ll » lis 13, 2017 00:37

Ja jeszcze dodam po jakimś czasie bo się udzielałem w tym wątku. Nie pchaj się broń boże w próby automatyzowania czegoś jeśli nie masz przełożonego, który ma choc "troszke" o tym pojecia a nie jest gosciem wychowanym na klikaniu.Bo to nie bedzie tworcza wspolpraca zeby cos usprawnic na nasze polskie warunki tylko dopiepsza cie wymaganiami zeby te condomiki mogly swiecic swoim contiunues improvement....nie zaczynaj tematu bo sie tylko wkurwisz a masz ambicje jak sie chcesz tego lapac.
Komercyjnie jak najbardziej -ale u nas nie ma na to rynku - student wyklika... a na etaciku nigdy - rznij glupa rysuj okrag 10 lukami........:-) bedziesz zdrowy psychicznie przynajmniej
ll

Postprzez Cyrano » lis 13, 2017 21:38

A za granicą jak to wygląda?
Cyrano

Postprzez ee_eng » lis 14, 2017 09:58

Cyrano napisał(a):A za granicą jak to wygląda?

Moim zdaniem takie rzeczy robią ludzie zatrudnieni w firmach, a nie dodatkowi "najemcy". Wynika to z faktu, że taka automatyzjacja wymaga dobrej znajomości zagadnienia i trudno ją robić "z doskoku".
ee_eng

Postprzez ll » lis 14, 2017 20:33

ee_eng napisał(a):
Cyrano napisał(a):A za granicą jak to wygląda?

Moim zdaniem takie rzeczy robią ludzie zatrudnieni w firmach, a nie dodatkowi "najemcy". Wynika to z faktu, że taka automatyzjacja wymaga dobrej znajomości zagadnienia i trudno ją robić "z doskoku".

Dokladnie tak - tylko jak juz jestes w firmie i pokazesz ze cos takiego robisz - to nic z tego nie bedziesz mial oprocz chwaly i dopiepszenia ci obowiazkow. A na "wbicie" sie w Polsce z takim pomysłem do firmy z zewnatrz - impossible...
ll

Powrót do Off topic