_

plik ze stylem wydruku

Forum ogólne, ale nie do zadawania "prostych pytań". Wszystko o CAD, czego nie da się bezpośrednio połączyć z tematyką jednego z poniższych forów tematycznych.

plik ze stylem wydruku

Postprzez aku » lip 30, 2006 13:59

Jak pobrać plik ze stylem wydruku (*.ctb), który mam na płycie wraz z rysunkiem (*.dwg)? Klikając: 'Drukuj' - 'Styl wydruku' - 'Nowy', nie mam możliwości przeszukania dysku i wybrania pliku tego właściwego. ???
Ania
aku
 
Posty: 5
Dołączył(a): lip 30, 2006 13:48

Re: plik ze stylem wydruku

Postprzez dex-xter » lip 30, 2006 19:41

Poszukaj katalogu Plot Styles na dysku (moze byc w katalogu programu albo w Documents and Settings/Dane Aplikacji) i tam skopiuj plik z Twoim stylem. Nie probowlem ale powinno pomoc.
dex-xter
 
Posty: 16
Dołączył(a): lip 17, 2006 18:38

Re: plik ze stylem wydruku

Postprzez Marcin Gołębiewski » lip 30, 2006 21:52

szkoda że nie napisałeś który Autocad, jaki system. Załóżmy że XP i nowszy niż 2000.
Tu styl jest związany z kontem użytkownika, żeby było łatwo otwórz mój komputer ->narzędzia ->opcje folderów i na zakładce widok musi byc zaznaczone pokazuj wszystkie pliki. Nastepnie wejdź w start wyszukaj -> pliki lub foldery i poszukaj *.ctb. Jak już najdzesz otwórz folder zawierający te pliki i wklej tam swój ctb.

W Autocadzie 2000 w plot styles znajdują się pliki ctb i tam należy go wkleić jeśli będziesz miał wyższy Autocad to zobaczysz tam plik pomocy więc zrób tak jak powyżej.
Marcin Gołębiewski
www.kursykomputerowe.eu
Marcin Gołębiewski
 
Posty: 83
Dołączył(a): lip 24, 2006 19:50
Lokalizacja: Warszawa

Re: plik ze stylem wydruku

Postprzez dex-xter » lip 30, 2006 22:15

Marcin Gołębiewski napisał(a):szkoda że nie napisałeś który Autocad, jaki system.


No racja powinienem byc bardziej precyzyjny. Niech bedzie.
dex-xter
 
Posty: 16
Dołączył(a): lip 17, 2006 18:38

Re: plik ze stylem wydruku

Postprzez aku » sie 01, 2006 13:22

AutoCAD 2002. Po wklejeniu odpowiedniego pliku *.ctb w miejsce, o którym mówiliście okazało się, że dalej nie jest on widoczny po wybraniu 'Plik' - 'Drukuj' - 'Styl wydruku'. Wyświetlają się do wyboru jedynie pliki typu *.cfg i nie ma możliwości zaznaczyć, że chce się *.ctb lub *.stb. Ania
aku
 
Posty: 5
Dołączył(a): lip 30, 2006 13:48

Re: plik ze stylem wydruku

Postprzez zbyszek » sie 01, 2006 15:15

aku napisał(a):AutoCAD 2002. Po wklejeniu odpowiedniego pliku *.ctb w miejsce, o którym mówiliście okazało się, że dalej nie jest on widoczny po wybraniu 'Plik' - 'Drukuj' - 'Styl wydruku'. Wyświetlają się do wyboru jedynie pliki typu *.cfg i nie ma możliwości zaznaczyć, że chce się *.ctb lub *.stb. Ania


Ażeby widać było pliki ctb trzeba skonwertować rysunek. Musisz zainstalować Migration Assistance i wydać w AC (w rysunku do konwersji) polecenie CONVERTPSTYLES
F1+CONVERTPSTYLES

Nie mam dostępu w tej chwili do AC2k2, ale w2ki napisali: "CONVERTCTB &
CONVERTPSTYLES commands are available in AutoCAD 2000i only if Migration Assistance has been installed. To enable their
use, install Migration Assistance from the AutoCAD 2000i CD.
If Migration Assistance is installed, and you still receive the Unknown Command error message, use the APPLOAD command
to load the accvps.arx file."

W Ac2k jeszcze ładniej:
F1+Only STB files are listed in drop-down list =
"Issue

You want to attach a color-dependent plot style table to a drawing, but the CTB format is not listed in the Plot Style drop-down lists. Only STB files are listed in the Plot Style Table dialog box.

Solution

The drawing has been created or saved in Named Plot Style mode (STB).

Method #1

For AutoCAD LT®:

Use the CONVERTPSTYLES command.

For AutoCAD®:

Use Migration Assistance to convert your drawing to a color-dependent plot style (CTB). This command will only work if you have previously installed Migration Assistance.

Method #2

From the Tools menu, select Options, then select the Plotting tab.
In the "Default plot style behavior for new drawings" section of the dialog box, change the settings from "Use named plot styles " to "Use color dependent plot styles" and choose OK.
Start a new drawing.
Insert the drawing that is in STB mode into the new drawing, which will have the option setting of CTB (Color dependent style table)."
Avatar użytkownika
zbyszek
 
Posty: 1031
Dołączył(a): paź 29, 2005 11:31
Lokalizacja: Kraków

Re: plik ze stylem wydruku

Postprzez MarcinP » sie 02, 2006 10:22

Nied jestem pewny, czy w AC2002 tez to jest, ale w AC2004 mozesz użyc funkcji z menu plik/eTransmit która tworzy nowy katalog, w którym oprócz przedmiotowego rysunku są zapisywane wszystkie potrzebne pliki tzn style czcionek, style wydruku i cala masa innych plików, których przeznaczenia nie znam :). Funkcja ma wlasne okienko, w którym mozesz zadeklarować, jajkie pliki chcesz zapisać wraz z rysunkiem, a na jakich Ci nie zalezy.

Dzieki temu nie musisz szukac plików CTB po różnych zakamarkach dysku.

Pozdrawiam

MarcinP
MarcinP
 
Posty: 82
Dołączył(a): paź 03, 2005 21:50
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: plik ze stylem wydruku

Postprzez Marcin Gołębiewski » sie 05, 2006 13:54

aku napisał(a):AutoCAD 2002. Po wklejeniu odpowiedniego pliku *.ctb w miejsce, o którym mówiliście okazało się, że dalej nie jest on widoczny po wybraniu 'Plik' - 'Drukuj' - 'Styl wydruku'. Wyświetlają się do wyboru jedynie pliki typu *.cfg i nie ma możliwości zaznaczyć, że chce się *.ctb lub *.stb. AniaJeżeli tamten plik jest utworzony w innej wersji autocada to ja polecam darmowy program autodesku: DWG TRUE CONVERT, bez otwierania autocada konwertujesz plik i tablicę pomiedzu różnymi wersjami. Nie mam w tej chwili AC2002, ale czegoś tu też nie rozumiem np. czy jest tam plik monochrome.ctb? bo jeśli tak to i ten powinien mieć rozszerzenie ctb. czy morzesz plik ctb otworzyć - powinien sie pojawić edytor bez uruchamiania autocada, a i jeszcze plik nie powienien mieć atrybutu tylko do odczytu ten skopiowany z płyty do folderu z plikami ctb (trzeba kliknać na niego prawym, właściwości i tam odhaczyć tylko do odczytu jeśli jest zaznaczone)
Marcin Gołębiewski
www.kursykomputerowe.eu
Marcin Gołębiewski
 
Posty: 83
Dołączył(a): lip 24, 2006 19:50
Lokalizacja: Warszawa


Powrót do Forum CAD

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników