_

Ploter do niewielkiego biura projektowego

Wszystko o działającym (lub nie) sprzęcie w pracy CAD-owca.

Ploter do niewielkiego biura projektowego

Postprzez nelik1987 » gru 20, 2018 11:44

Cześć, przyszedł czas poszukiwań nowego ploter. Obecnie posiadam HP T120. Ogólnie jestem zadowolony, ale szukam czegoś szybszego bo ten HP raczej do szybkich nie należy. Głównie problemu to kapryśne zachowanie plotera, czyli raz drukuje a a raz nie :) Czasem trzeba go zresetować, czasem rest komputera nigdy nie wiadomo co jest przyczyną, nawet jak pracuje po LAN a nie po WiFi, swoją droga z WiFi to już w ogóle tragedia.
Drukujemy tylko i wyłącznie rysunki CAD (mapy, plany itp), nie drukujemy grafiki. Potrzebujemy wydruków do A1 czyli szerokość 610 większy ploter nie jest nam potrzebny.

Przejrzałem co jest dostępne na rynku i głównie w oczy rzuca się Canon iPF 670, cena wydaj się atrakcyjna około 5000 zł brutto z podstawą.
Oglądając filmiki porównujące HP 520 (czyli większy brat T120) i właśnie iPF 670 jeszcze bardziej przekonuję się do Canona. https://www.youtube.com/watch?v=Ikbe1LxUAj4

Jest jeszcze model Canona TM-200, jest trochę droższy i w sumie nie wiem czym tak naprawdę się różni. Czy polecacie jeszcze jakieś urządzenia? Czy w kwocie do 8-10 k zł brutto da się kupić ploter z 2 rolkami załadowanymi na raz? (przyznam, ze dużo czasu poświęcamy na wymianę rolek)
nelik1987

Powrót do Hardware