_

[SW] półfabrykat w rysunku części

Forum ogólne. Miejsce na pierwsze pytania w karierze projektanta. Wszelkie tematy, których nie można zakwalifikować do jednej z poniższych grup.

Re: [SW] półfabrykat w rysunku części

Postprzez sturnus » wrz 19, 2019 01:12

bildder napisał(a):Każdy zapewne CAM ma coś takiego jak przygotówka, po co to modelować oddzielnie...no ale pewnie się nie znam https://www.youtube.com/watch?v=

Wszak napisałem że dla mnie oczywiste jest zamodelowanie tej przygotówki w CAM'ie, Gdy zobaczyłem ten "półfabrykat" spojrzałem na kalendarz czy to aby nie 1 kwietnia. :-D I nigdzie nie powiedziałem że się nie znasz, Napisałem tylko że jest wiele "przeciwko umieszczaniu jej razem w jednym pliku części. Jeśli gdzieś poczułeś się urażony to sorki.

bildder napisał(a):Poza tym nie jestem przekonany, że każdy program odpowiednio interpretuje dwie nakładające się bryły (co prawda w części wieloobiektowej jest podobnie).

I ja nie jestem pewien. Stąd moje "veto" przeciw takim praktykom. Może program zinterpretuje tą część jako pustą w środku? Dlatego pisałem o zgłupieniu programu... :-D z drugiej strony po coś wskazujemy w CAM'ie przygotówkę i detal, jednak tu jest to ta sama część. Na razie gdybanie teoretyków. Ale jeśli nie jesteśmy pewni lepiej unikać takiego rozwiązania.

bildder napisał(a):ps. ramka graniczna była od dawna

Od której wersji? Ja w 2012 jakoś nie mogę znaleźć. Ale może sie nie znam :-D :-D ;-)

Pzdr.
sturnus

Poprzednia strona

Powrót do Pytania studentów, laików i początkujących