_

[Inventor] Początki

Forum ogólne. Miejsce na pierwsze pytania w karierze projektanta. Wszelkie tematy, których nie można zakwalifikować do jednej z poniższych grup.

[Inventor] Początki

Postprzez Ponury13 » kwi 10, 2019 20:59

Cześć. Od niedawna zacząłem stawiać pierwsze kroki z inventorem, nie jestem studentem, interesuję się spawalnictwem i chciałbym to co tworzy się w głowie zacząć przenosić na komputer a później na papier-konstrukcje stalowe, może jakieś meble, czasami prostą maszynę typu prasa hydrauliczna itd. Korzystam z darmowych poradników które można znaleźć w sieci, już jakieś podstawy podstaw opanowałem ale są rzeczy z którymi sobie nie radzę i sam ich nie przeskoczę dlatego pytanie do was, jaką literaturą się zainteresować? Jest tego sporo ale która będzie dla mnie najodpowiedniejsza? Wiem, że najlepsze byłyby korepetycję ale chwilowo nie ma takich możliwości. Za porady będę wdzięczny. Pozdro
Ponury13

Re: [Inventor] Początki

Postprzez NewJoker » kwi 10, 2019 21:52

Do Inventora sensowne książki są w zasadzie tylko Fabiana Stasiaka (cała seria). Ale warto też korzystać z tutoriali na YouTube. Nie zaszkodzi również kurs np. w ProCAD.
NewJoker

Postprzez Ponury13 » kwi 11, 2019 05:27

Dzięki za odpowiedź, zainteresuję się tą książką. A na kurs przyjdzie czas.. gdyby ktoś chciał coś jeszcze dodać to chętnie wyslucham
Ponury13

Postprzez hegybrown » kwi 11, 2019 08:04

Na stronie strefakursow.pl znajdziesz taki kurs: Kurs Autodesk Inventor od podstaw. Nie wypowiem się o jakości tego kursu, aczkolwiek kupowałem i przerabiałem kursy o tematyce z programowania i z większości byłem zadowolony. Wszystko wiadomo od tego od osoby, która tworzy wideo szkolenie. Co do ceny to warto kursy kupować w okresach świątecznych, gdyż zawsze wtedy są spore obniżki, nawet do połowy ceny. Za 60-70 zł możesz mieć taki kurs.
hegybrown

Powrót do Pytania studentów, laików i początkujących