_

Początki z Mes

Forum ogólne. Miejsce na pierwsze pytania w karierze projektanta. Wszelkie tematy, których nie można zakwalifikować do jednej z poniższych grup.

Początki z Mes

Postprzez mechanik2161 » maja 22, 2019 10:34

Witam wszystkich czytających. Interesuję się symulacjami w mesie, niestety jestem zielony w tym temacie. Chciałbym prosić Was o poradę z jakich książek (najlepiej darmowych), poradników, filmików, mógłbym zacząć swoją przygodę. Mogą być opcje obcojęzyczne, mam do dyspozycji tylko Inventora Pro wersję studencką.
Pozdrawiam
mechanik2161

Re: Początki z Mes

Postprzez NewJoker » maja 22, 2019 10:56

Więc tak - książek praktycznych jest tylko kilka. Najlepsza to „Building Better Products with Finite Element Analysis”. Bardzo polecam przeczytać. Resztę praktyki trzeba zdobyć czytając artykuły na blogach (jest kilka ciekawych, chociażby rodzimy EnterFEA), ale przede wszystkim ćwicząc w wybranym programie. Na początek może być jakiś moduł MES w programie CAD, chociażby w Inventorze. Chcąc poznać bardziej zaawansowane zagadnienia trzeba będzie poszukać specjalistycznego softu. Tutoriale na YouTube pozwolą poznać podstawy, potem już trzeba robić własne przykłady. I to naprawdę dużo. W między czaise warto zainteresować się podstawami teorii - to się później przyda. Mogę polecić „Metodę elementów skończonych w mechanics konstrukcji” Rakowskiego, Kacprzyka oraz „Zaawansowaną metodę elementów skończonych w konstrukcjach nośnych” Rusińskiego. Reszta to już generalnie anglojęzyczne książki, z których jest kilka naprawdę dobrych.
NewJoker

Powrót do Pytania studentów, laików i początkujących