_

Podziękowanie za nowy dział

Rozmowy na różne bardziej lub mniej luźne tematy, nie związane z tematyką innych forów.

Podziękowanie za nowy dział

Postprzez królewna śnieżka » lis 23, 2011 07:24

Drodzy Forumowiczki, Drodzy Forumowicze!

Kolejna noc z projektowaniem już prawie za mną a tu takie miłe zaskoczenie! Ale może od początku. /Pozwolę sobie na dłuższą wypowiedź, nie szczędząc Wam szczegółów i zrobię to z premedytacją wierząc, że dział off topikowy zobowiązuje;)/

Mimo że to mój pierwszy wpis, to na forum zaglądam od 3 lat. Kopalnia wiedzy, która się tu znajduje przyciągnęła mnie już na pierwszym roku studiów. Studia - hybryda gatunkowa - mieszanina mechaniki i medycyny, inżyniera ma również w tytule.

Ale do rzeczy. Niemożebnie bardzo ucieszył mnie fakt stworzenia działu dla studentów-laików-littleidiots! Za co bardzo dziękuję.

Niejednokrotnie po postach związanych z zagadnieniami hmm.. równie dobrze mogłabym napisać z prośbą o zrobienie "pracy domowej" padały komentarze o niestosowności tych postów na forum związanym bądź, co bądź z konkretnym oprogramowaniem. Jednakże zapewne większość z Was nie zdaje sobie sprawy jak bardzo merytoryczne wymiany zdań na temat mojego znienawidzonego wymiarowania, łożysk, kół, tolerancji etc o niuansach postępowania przy tym zacnym zajęciu wpłynęły na mój sposób postrzegania zapisu konstrukcji i przyjrzeniu się subtelność tej materii bliżej. Nie wspominając o zagadnieniach z mechaniki i wytrzymałości materiałów, które tyłek mój niejednokrotnie ratowały przed kołem czy tez zbójem.

Mam nadzieję, że powyższy tekst połechce Was, stałych forumowiczów, z którymi przez te kilka lat zdążyłam poniekąd "zżyć się emocjonalnie" i zachęci do odwiedzania również tej, trochę niechlubnej zakładki:)

Pozdrawiam serdecznie:)
królewna śnieżka

Re: Podziękowanie za nowy dział

Postprzez Kuba1 » lis 23, 2011 08:58

Dział jest niewątpliwie potrzebny i bardzo trafiony. I co więcej rzeczywiście te pytania, które powinny się w nim (a nie jak przedtem w miejscach często losowych) pojawić, to się pojawiają. Tu dokładnie nie wiem czy jest to efekt nagłego "nawrócenia" nowych użytkowników, czy działania moderatorów - ale tak czy inaczej jest OK.
Co do
królewna śnieżka napisał(a):trochę niechlubnej zakładki

Trudno tu o niechlubności. Sam zadałem pytanie w tym dziale - chociaż o czasach studiów to sobie czasem tylko powspominam, bo już baaardzo dawno to było.
Jak kolwiek laikiem w pewnych dziedzinach poruszanych na tym forum jest każdy z nas. Jedni są biegli w AC (i to w szerokim rozumowaniu, bo jak uważam, że mam nienajgorzej opanowany sam program, ale powiedzmy LISP to dla mnie magia), inni w INV, inni w SW. A już w dziedzinie czysto wiedzy związanej z konkretnymi rozwiązaniami w różnych dziedzinach inżynierii nie ma po prostu człowieka, który jest dobry we wszystkich tematach. Co za tym idzie , jak wyżej napisałem, każdy z nas jest laikiem i każdy czasem może w tym dziale pytanie zadać. A życie takie, że dziś pracujemy np przy projektowaniu form wtryskowych a jutro zbiorników ciśnieniowych, maszyn rolniczych itp.
Kuba1

Powrót do Off topic