_

Podzielenie obiektu, zespołu do druku 3D [Inventor]

Forum ogólne. Miejsce na pierwsze pytania w karierze projektanta. Wszelkie tematy, których nie można zakwalifikować do jednej z poniższych grup.

Podzielenie obiektu, zespołu do druku 3D [Inventor]

Postprzez KACMAG » gru 02, 2019 20:36

Witam
Mam zepsół .iam zaprojektowany w Autodesk Inventor 2020 i chciałbym poszczególne obiekty podzielić,
aby można było je wydrukować na drukarce 3D.
Czy istnieje narzędzie, które mogłoby rozdzielić obiekt na 2 pojedyncze obiekty?
Może w jakiś sposób za pomocą płaszczyzny konstrukcyjnej?
Z góry dziękuję za odpowiedź
KACMAG

Re: Podzielenie obiektu, zespołu do druku 3D [Inventor]

Postprzez NewJoker » gru 02, 2019 21:12

Możesz stworzyć nowy plik części i użyć Wyprowadź żeby stworzyć część ze złożenia. Z tego poziomu masz też do dyspozycji funkcję Podziel, która pozwala dokonać podziału wykorzystując jako narzędzie np. płaszczyzny konstrukcyjne. Wtedy pozostaje tylko zapisać poszczególne korpusy bryłowe jako osobne części.
NewJoker

Postprzez KACMAG » gru 03, 2019 23:01

Dzięki za szybką odpowiedź :D
W modelu, który chciałem pociąć stworzyłem płaszczyznę konstrukcyjną w miejscu, w którym chce aby model się podzielił.
Następnie zapisałem go jako osobny plik .itp, a w nowym pliku użyłem narzędzia "wyprowadź" i wybrałem wcześniej zapisany plik.

W tym momencie widzę opcję narzędzia "wyprowadź" - załączam zdjęcie

W rozwiniętym podfolderze "Geometria konstrukcyjna" (widoczne na zdjęciu) widzę dwie płaszczyzny konstrukcyjne - ta która jest w miejscu podziału to "Płaszczyzna konstrukcyjna2"

Zauważyłem też 3 opcje w prawym górnym rogu (widoczne na zdjęciu), dotyczące korpusu brył

Niestety nie mam pojęcia co zrobić dalej :? :? :?
Załączniki
Inv-forum-cad.JPG
KACMAG

Postprzez NewJoker » gru 04, 2019 00:22

W tym oknie opcji Wyprowadź masz do wyboru tylko które elementy (w tym bryły) zaimportować a które zostawić i możesz ustawić styl wyprowadzenia (czy powstanie 1 bryła czy wiele i jak połączone). Opcje związane z dokonywaniem podziału płaszczyzną są dostępne później, po skorzystaniu z wyprowadzania. W tym celu musisz użyć wspomnianego wcześniej narzędzia Podziel.
NewJoker

Powrót do Pytania studentów, laików i początkujących