_

Poleasingowy DELL

Wszystko o działającym (lub nie) sprzęcie w pracy CAD-owca.

Poleasingowy DELL

Postprzez harris » lip 23, 2015 10:09

Witam!
Z budżetem ~2500 pln szukam poleasingowej stacji Dell. Przeznaczenie do CAD (Pro/E, NX, inventor) + nauka MESu i MSC ADAMS. Znalazłem kilka ofert:
1. Dell T3500: CPU 1xIntel Xeon W3565, RAM 12 GB, GPU QUADRO 4000, HDD 2x250Gb; cena 2900 pln
2. Dell T3500: CPU 1X HEXA X5650 2.66ghz, RAM 8GB RAM DDR3, GPU Quadro 4000 2GB 256BIT, HDD 160GB + SSD 120 GB; cena 2800
3. Dell T3500: Intel Xeon Hexa Core X5650, GPU Quadro 2000 1024 MB, RAM 8 GB, 500 GB S.ATA + dokupienie dysku SSD, cena 1900 pln (reszta budżetu na dokup ramu)

Czy któraś z ofert jest zdecydowanie lepsza. Ewentualnie czy szukać dalej i na co zwrócić uwagę?
Za wszelkie porady będę wdzięczny bo w sferze hardwaru jestem zielony.
RLRRLRLL
harris

Re: Poleasingowy DELL

Postprzez infinitywaves » lip 23, 2015 20:24

Witam,

CPU http://ark.intel.com/pl/compare/47922,39721 no.2 i no.3 zjedzą wydajnością ten pierwszy - po warunkiem aplikacji wielowątkowych ale nawet gdyby nie to X560 ma 12MB cache.

RAM
jest tani tak więc warto zrobić z 8GB np 16GB to drobiazg natomiast 12GB oznacza że wepchnęli tam co bądź czyli asymetrycznie 4+8GB - działać będzie działo ale logiki w tym brak.

HDD 160GB to musi być jakiś zabytek, pytanie o bad sektory oraz jak długo to to pociągnie, proponuje podanie modelu a po zakupie wnikliwy test powierzchni, lub zakup bez i za 230pln dokupienie nowego 1TB, 7200RPM, 64MB cache.

SSD musisz mieć podany konkretny model gdyż są szybkie i takie co tylko są ;-] pytanie jaki? Druga kwestia to poproś o wyniki testu gdyż SSD ma swoją żywotność i pytanie czy to nowy SSD czy taki na granicy wypalenia komórek pamięci.

Reasumując z uwagi na GPU z 2GB RAM +CPU +SSD teoretycznie wysuwa się na prowadzenie no.2 ...oczywiście o ile rozwiążesz pozytywnie powyższe pytania. Jak sprzedawca zrobi to dla ciebie to ok jak będzie się migał to już masz sygnał ostrzegawczy. Kupując używany sprzęt ustal jakiś czas na rozruch np. tydzień - w tym czasie sprawdzasz wszystko ponownie co zajmie Ci tylko kilka h reszta czasu to test stabilności. Sprawdzić raczej warto gdyż sprzedawca może wysłać do ciebie wyniki z innej maszynki. Jak to zakup z np Allegro to paczki masz ubezpieczone oraz z uwagi na UE masz prawo bez podania przyczyny zwrócić sprzęt ale ustal czy sprzedawca będzie robił problem ze zwrotem, do komunikacji nie używaj telefonu tylko maile - zostaje historia korespondencji - od tak na wszelki wypadek.

Pozdrawiam
I
https://soundcloud.com/infinitywaves
infinitywaves

Postprzez harris » lip 23, 2015 22:37

Wielkie dzięki za odpowiedź. Wszystkie propozycje są z firm które handlują takim sprzętem więc sądzę, że to nie jest jakaś lipa.
Co do dysku SSD to firma oferuje ten dysk jako dodatek w cenie wskazującej na nowy. Oczywiście jutro będę dzwonił i rozpytywał. Do zapisu danych i tak chcę kupić coś nowego a nie polegać na starym HDD.
Co do dokładania RAMU, to rozumiem że powinien to być ten sam producent/model itp?
RLRRLRLL
harris

Postprzez infinitywaves » lip 23, 2015 23:03

Witam ponownie,

harris napisał(a):Wielkie dzięki za odpowiedź. Wszystkie propozycje są z firm które handlują takim sprzętem więc sądzę, że to nie jest jakaś lipa.
drobiazg, przypomnę tylko mieszkamy w Polsce ...czyli ze wszystkimi tego konsekwencjami ;-]

harris napisał(a):Co do dysku SSD to firma oferuje ten dysk jako dodatek w cenie wskazującej na nowy.
Tym bardziej dopytaj co to za dodatek - może nie warto. Poproś o podanie modelu oraz zapytaj czy jest nowy.

harris napisał(a):Co do dokładania RAMU, to rozumiem że powinien to być ten sam producent/model itp?
Niby nie ale jak nie chcesz mieć niebieskich ekranów to polecam kupić parę, ma się to zgadzać co do serii (tak jak są sprzedawane kompletami), pisałem tu kiedyś o tym że RAM w różnych seriach od tego samego producenta może posiadać różne kości czyli to się będzie nazywało tak samo, wyglądało z grubsza tak samo ale może się okazać że np. inny CL i katastrofa gotowa. Jak sprzedawcy są z branży to oka, niech zamontują tyle RAM'u ile potrzebujesz tylko ma to być komplet a nie pozbierane co bądź z innych "rozbitków"

Pozdrawiam
I
infinitywaves

Postprzez harris » lip 24, 2015 09:12

Firma ma sklep internetowy więc wygląda rozsądnie. wezmę przesyłkę za pobraniem.
Co do SSD, to jest to nowy dysk (z gwarancją producenta) Silicon Power 120 GB. Z tego co czytałem to raczej słabeusz, więc ostatecznie go sobie daruję i dokupię coś samemu. Otwarcie budy nie skutkuje utratą gwarancji więc dokładać można dowolnie.
RLRRLRLL
harris

Postprzez infinitywaves » lip 26, 2015 10:08

Witam ponownie,
harris napisał(a):Firma ma sklep internetowy więc wygląda rozsądnie.
firma kolego to ma mieć siedzibę, pracowników lub sklep fizyczny, gdyż wirtualnych gostków z przypadku to jest w grom... a potem takich szukaj.

harris napisał(a):wezmę przesyłkę za pobraniem.
Nie wiem jakie masz w tym doświadczenie ale żeby odebrać/otworzyć przesyłkę musisz i tak za nią zapłacić - więc to taka iluzja że jest coś bezpieczniej - natomiast zatrzymujesz kuriera sprawdzasz przy nim czy LCD jest cały czy startuje itd - reklamacje obejmują uszkodzenia mechaniczne, reklamacje spisujesz w momencie odbioru. Są już firmy kurierskie które przy odbiorze np LCD/TV sprawdzają co ma być zabrane gdyż w PL był ogromny proceder oszustw polegających na tym że zwalano winę na kurierów tzn. spadł Ci LCD (nic nie szkodzi) sprzedajesz, pakujesz, kurier obiera, klient odbiera i... zniszczony a sprzedawca twierdził że wysłał cały i ubezpieczyciele pokrywali koszty naprawy/wymiany.

Pozdrawiam
I
infinitywaves

Postprzez ArQ76 » sie 27, 2015 03:34

Witam.

Podpinam się pod temat, aby nie śmiecić forum.

Przymierzam się do kupna poleasingowej jednostki stacjonarnej do ok 2000 PLN, która potrzebna mi będzie na studia magisterskie (Mechanika i Budowa Maszyn).

Wyłoniłem 3 faworytów i tu pojawia się pytanie do doświadczonych CAD-owców. Mianowicie: którą jednostkę wybrać?

1. DELL T3500 W3550 8x3,33GHz 12GB 500GB QUADRO 4000 - 1700zł
2. Dell T3500 4x3,2/12/500/WiN7Pro Quadro 4000 SSD (128gb) - 1800 zł
3. DELL PRECISION T3500 XEON HeXa 3,73GHz 12GB Quadro (2000) - 2450 zł

Stawiam na pierwszy, ze względu na to, że mogę sobie za 600 zł dokupić w tym samym sklepie Monitor
DELL U2410 H-IPS 24'', a w zasadzie dysk SSD mógłbym sobie jakoś później sprawić.

Ogólnie komputer ma być w rozsądnej cenie co do jakości. Powinien dawać sobie radę w tworzeniu niedużych projektów w takich programach jak Solid Edge, Catia, NX czy Inwentor i radzić sobie z renderowaniem i prostymi zagadnieniami MES w Abaqusie lub w modułach programów wcześniej wymienionych.

Pozdrawiam :wink:
ArQ76

Postprzez infinitywaves » sie 28, 2015 10:00

Witam,
ArQ76 napisał(a):Stawiam na pierwszy, ze względu na to, że mogę sobie za 600 zł dokupić w tym samym sklepie Monitor
DELL U2410 H-IPS 24'', a w zasadzie dysk SSD mógłbym sobie jakoś później sprawić.
to brzmi rozsądnie pytanie czy seria NV 4000 będzie się nudziła i czy NV 2000 z wariantu no.3 nie wystarczy a to dlatego ze ten laptop policzy dla ciebie szybciej i jeżeli tylko GPU wystarczy to w ogólnym rozrachunku i po ewentualnej rozbudowie wyjdzie najefektywniej. Niemniej jednak jak zrozumiałem fakt że potrzebujesz w tej kwocie zamknąć LCD chyba przesadza sprawę.

Pozdrawiam
I

ps. w takich kwotach możesz znaleźć też nowe laptopy które wydajnościowo mogły okazać się porównywalne - to kwestia ciągłego progresu hardware - ale za to z jakąś rozsądną gwarancją, chyba że sprzedawca oferuje coś w cenie czego nie wiem. Warto też zapoznać się z ofertą opartą na AMD/ATI gdyż kosi wydajnością a NV to tylko sprawny i nadmuchany do granic niemożliwości marketing.
infinitywaves

Postprzez Roldes » lis 10, 2015 12:36

Ja od dawna pracuję na takich poleasingowych dellach i nigdy nie było źle. Sprawdź stronę fajnykomputer.pl
Roldes

Postprzez krzysztofel » cze 24, 2016 08:37

Jest kilka minusów po leasingowych dell'ów, zaletą jest oczywiście cena.
Wady:
- często kompletowany sprzęt z innych stacji roboczych (pamięć ram, dysk twardy itd.) Cały widz polega na tym, że nie wszystkie podzespoły są ze sobą kompatybilne.
- trudność w naprawach i dostępności zamiennych części. W temacie jest co prawda stacjonarka, ale na przykładzie laptopa proszę sobie wyszukać matrycę do stacji roboczej 17 cali model LP171WU7(TL)(D1) 1920x1200.
- ostatnia sprawa to kwestia sterowników. Zakładamy, że sprzęt poleasingowy jest 3 letni wychodzi nowy windows i producenci sterowników nigdy się nie cofają, nie tworzą ich pod starszy sprzęt tylko do najnowszych maszyn... :D
KONIECZNIE POZNAJ IronCAD.
STUDENCI MECHANIKI I BUDOWY MASZYN Z CAŁEGO KRAJU! ->DOŁĄCZ DO NAS!
Strona www: http://www.ironcad.pl/forum/index.php
krzysztofel

Następna strona

Powrót do Hardware