_

[Catia] Polecenia Generativ shape design

Forum poświęcone aplikacjom takim jak Inventor, Solid Edge, SolidWorks... czyli nowoczesnym narzędziom do modelowania.

[Catia] Polecenia Generativ shape design

Postprzez Fighter4321 » paź 23, 2017 18:04

Witam, zastanawiam się nad pewną rzeczą - robiąc ćwiczenia z książki "Podstawy modelowania powierzchniowego i hybrydowego" autor Marek Wylężoł, nie mogę znaleźć niektórych poleceń np. "Tritangent fillet" oraz niektóre polecenia, są biedniejsze niż w książce. W Poleceniu Swept, mam tylko trzy typy profilu (brakuje opcji "conic"). Problem z poleceniami mam na stosunkowo nowej werji catii ( napewno powyżej r20, dokladnie nie wiem). Czy ktoś wie czy te polecenia zostały zastąpione innymi? A może moja licencja jest uboga i nie posiada tych opcji?? Miał ktoś taki problem?

Pozdrawiam :)
Fighter4321

Re: [Catia] Polecenia Generativ shape design

Postprzez ll » paź 23, 2017 18:53

Fighter4321 napisał(a):Witam, zastanawiam się nad pewną rzeczą - robiąc ćwiczenia z książki "Podstawy modelowania powierzchniowego i hybrydowego" autor Marek Wylężoł, nie mogę znaleźć niektórych poleceń np. "Tritangent fillet" oraz niektóre polecenia, są biedniejsze niż w książce. W Poleceniu Swept, mam tylko trzy typy profilu (brakuje opcji "conic"). Problem z poleceniami mam na stosunkowo nowej werji catii ( napewno powyżej r20, dokladnie nie wiem). Czy ktoś wie czy te polecenia zostały zastąpione innymi? A może moja licencja jest uboga i nie posiada tych opcji?? Miał ktoś taki problem?

Pozdrawiam :)

Masz licencje uboga. Kiedys rozilem zestawienie sweepow w zaleznosci od licencji i prawdopodobnie masz licencje MD2 lub jego odpowiednik wedlug nowego licencjonowania - stad i tritangent filleta nie bedziesz mial. Opisana ksiazaka bazuje na licencji edukacuyjnej stad masz tam nawet opcje wybiegajace za standardy uzywane w automotive.
ll

Postprzez Fighter4321 » paź 23, 2017 21:08

No to lipa...Dzięki po raz kolejny za pomoc :wink:
Fighter4321

Postprzez jsq » paź 24, 2017 12:31

W licencji MD2 nie ma tych funkcji.
W nowym odpowiedniku CAC-MCE również nie ma...
Wymagany jest Mechanical Shape Design (HDX)
po doładowaniu tej licencji wspomniane funkcje pojawiły się
jsq

Postprzez catiav5 » paź 26, 2017 11:50

Generative Shape Design jest dostępny na dwóch poziomach:
- pełny: Generative Shape Design (GSD),
- okrojony: Generative Shape Design 1 (GS1).

Jeśli Twoja licencja to MD2, to masz tylko GS1. Musisz dodać GSD.
Jeśli Twoja licencja to CAT+MCE, to masz tylko GS1. Musisz dodać HDX, który zawiera GSD+DL1+FS1.
catiav5

Postprzez Fighter4321 » paź 30, 2017 12:19

Moja licencja to XM2 - cokolwiek to znaczy, bynajmniej w/w poleceń w niej brakuje.
Fighter4321

Postprzez ll » paź 30, 2017 14:51

Fighter4321 napisał(a):Moja licencja to XM2 - cokolwiek to znaczy, bynajmniej w/w poleceń w niej brakuje.

To masz GS1 - http://www.mecanicasolutions.com/wp-con ... M2-R21.pdf
ll

Powrót do Modelowanie 3D