_

Politechninka, a kierunek studiów.

Forum ogólne. Miejsce na pierwsze pytania w karierze projektanta. Wszelkie tematy, których nie można zakwalifikować do jednej z poniższych grup.

Politechninka, a kierunek studiów.

Postprzez wdwdr » cze 12, 2016 18:27

Cześć. Matura już za mną, a ja dalej zastanawiam się na odpowiednim kierunkiem studiów. Zdecydowałem się iść na Politechnikę Poznańską, natomiast tak jak wspomniałem, konkretnego kierunku nie mam jeszcze wybranego. Myślę nad takimi kierunkami jak: inżynieria materiałowa, matematyka w technice, fizyka techniczna czy też mechanika i budowa maszyn. Jeśli ktoś uczęszczał, albo nadal uczęszcza, na któryś z tych kierunków to proszę o wypowiedzenie się na ich temat.
Skłaniałbym się ku tej inżynierii materiałowej, jednak kierunek ten wydaje mi się łączyć z chemią, a tej zupełnie nie ogarniam. Z fizyką jako tako sobie dawałem rade w liceum. O ile same zagadnienia wydawały mi się bardzo ciekawe to jednak liczenie tych zadań, mimo, że matmę ogarniam strasznie mnie irytowało i sprawiało czasem sporo trudności. Wiem, że na politechnice ciężko uniknąć fizyki, ale może jest ona przyjemniejsza od tej w szkole średniej. Możecie mi powiedzieć jak to wygląda z tą fizyką? Aa o czym chciałem jeszcze wspomnieć to, że ciekawa wydawała mi się informatyka i kierunki z nią związane, natomiast nie cierpię programowania, dlatego też te kierunki raczej odpadają.
No i pozostała jeszcze kwestia poziomu trudności na wybranych kierunkach. Gdzie będzie najłatwiej, a gdzie najtrudniej?
wdwdr

Re: Politechninka, a kierunek studiów.

Postprzez piotrekm13 » cze 12, 2016 21:22

Co do Poznania to się nie wypowiem, natomiast unikałbym kierunków tych najłatwiejszych. Często one są dość oblegane i moim zdaniem produkują głównie bezrobotnych.
piotrekm13

Postprzez gouda » cze 12, 2016 22:40

Przejrzyj wątek zarobki inżynierów mechaników...

Wg mnie jedyne godne uwagi kierunki na polibudzie to Informatyka i Budownictwo ewentualnie Automatyka i Robotyka pod warunkiem że chcesz 80% swojego życia spędzać poza domem i najczęściej poza krajem w delegacjach - tak że raczej zostają pierwsze dwa przeze mnie wymienione.
gouda

Postprzez CADrysunki » paź 29, 2018 11:39

Najwięcej ofert pracy jest jest w szeroko pojętym budownictwie itp. Proponuje wybrać mechanikę i budowę maszyn a będziesz mógł aplikować w szeroko pojętą gałąź przemysłu ciężkiego z którego korzystają inne branże.
CADrysunki

Postprzez ll » paź 29, 2018 12:02

IT to nie tylko programowanie - przebrniesz przez to i mozesz sobie jakas speecjalizacje wybrac. Biegly angielski plus skonczone IT i mozesz byc jakims Project Managerem za troszke inne pieniadze niz za kierunki ktore opisales i pracowac w troszke innej polskiej rzeczywistosci.....Znam przypadek goscia od sieci - pokonczyl jakies certyfikowane kursy sygnowane przez Cisco i pracowal w Anglii. Przeprowadzil sie do Polski bo na B2B ma lepszy standard zycia teraz niz na etacie w Anglii. I tak przy okazji przebranzowil sie bo skonczyl w Polsce budownictwo. Sugeruje nie kierowac sie zainteresowaniami w wyborze studiow tylko czyms realnym zyciowo.... Nie znam w Polsce jeszcze zadnego szczesliwego pasjonaty tego czym sie zajmuje.....
ll

Postprzez gambolo » paź 29, 2018 15:48

ll napisał(a): Nie znam w Polsce jeszcze zadnego szczesliwego pasjonaty tego czym sie zajmuje.....

Ostatnio jest fala popularyzacji gościa od noży - Trollsky. Rzucił prace w korpo IT by klepać w kowadło.
Robi to co lubi, jest zadowolony i kasa też się zgadza :).
gambolo

Postprzez ll » paź 29, 2018 15:52

gambolo napisał(a):
ll napisał(a): Nie znam w Polsce jeszcze zadnego szczesliwego pasjonaty tego czym sie zajmuje.....

Ostatnio jest fala popularyzacji gościa od noży - Trollsky. Rzucił prace w korpo IT by klepać w kowadło.

Otoz to. Znam za to wielu ludzi ktorzy wsadzili dyplom do szuflady, robia oplacalne zawody o wiele mniej odpowiedzialne i korzystaja z zycia....
ll

Postprzez Halina Zawadzka » paź 29, 2018 20:07

ll napisał(a):
gambolo napisał(a):

Otoz to. Znam za to wielu ludzi ktorzy wsadzili dyplom do szuflady, robia oplacalne zawody o wiele mniej odpowiedzialne i korzystaja z zycia....

np. :P ?

Tu wiem, że nagroda górnika roku wpada do mojej kieszeni, ale:
gouda napisał(a):Przejrzyj wątek zarobki inżynierów mechaników...

Wg mnie jedyne godne uwagi kierunki na polibudzie to Informatyka i Budownictwo ewentualnie Automatyka i Robotyka pod warunkiem że chcesz 80% swojego życia spędzać poza domem i najczęściej poza krajem w delegacjach - tak że raczej zostają pierwsze dwa przeze mnie wymienione.

W budo to raczej też mają nadmiar absolwentów, jeszcze po euro.
Halina Zawadzka

Postprzez ll » paź 29, 2018 21:19

Kolega zrobil tylko inzyniera i zaczal handlowac bejca dla jakiejs firmy - dzisiaj jest kierownikiem na jakis region polski z dochodem 15 netto . Domek dwa auta wypisz wymaluj szczesliwa rodzina niczym amerykanska rodzina w propagandzie zimnej wojny.
ll

Postprzez ll » paź 29, 2018 23:02

kolega odstawil dyplom i zaczal handlowac blachami - wiesc gminna niesie ze nie ma w Polsce burdelu w ktorym by zostawil mniej niz 20k - subiektywne postrzeganie korzystania z zycia ale korzysta. Dom juz dawno wybudowany.......
ll

Powrót do Pytania studentów, laików i początkujących