_

POMOC-ABAQUS

Forum o CAE.

Re: POMOC-ABAQUS

Postprzez Euklides » sie 03, 2021 20:53

Spróbuj zagęścić tam siatkę lokalnymi seedami, tak jak w poprzednich modelach.

masz na mysli "max total cache size " czy cos innego ?
Euklides

Postprzez NewJoker » sie 03, 2021 22:41

Nie, to jakaś opcja dot. wydajności pracy w CAE. Chodzi mi o Seed --> Edges (rozdział w dokumentacji "Seeding an edge by prescribing element size").
NewJoker

Postprzez Euklides » sie 03, 2021 22:49

Dla solvera to jest to samo, siatka native i tak przed uruchomieniem obliczeń jest wewnętrznie zamieniana na czyste definicje węzłów i elementów. Różni się tylko sposób pracy na tej siatce przed analizę, mając też geometrię jest znacznie łatwiej.

Pisząc to miałeś na myśli ze hex czy hex domination to bez znaczenia ?
Euklides

Postprzez NewJoker » sie 04, 2021 01:57

Chodziło mi o orphan vs native mesh. Może nie zauważyłem zmiany poprzedniego postu albo coś źle spojrzałem, bo widziałem pytanie o te 2 typy siatek.

A co do wyboru algorytmu to wszystko zależy od danego przypadku. Najlepiej przetestować kilka opcji i wybrać tą, która daje lepszą jakościowo siatkę (elementy nie powinny być zniekształcone, Abaqus ma wbudowane kryteria oceny jakości siatki). Porównanie medial axis i advancing front jest w rozdziale dokumentacji "What is the difference between the medial axis algorithm and the advancing front algorithm?".

A różnica między hex i hex dominated polega na tym, że w pierwszym przypadku siatka ma tylko elementy typu hex a w drugim mogą się też pojawić wedges. Oczywiście w miarę możliwości lepiej stosować pierwszą opcję (żeby mieć tylko hexy).
NewJoker

Postprzez Euklides » sie 04, 2021 08:32

Tak czytałem ale nie ma nigdzie napisane jak to się przekłada na jakość lub dokładność wyników. Mógłbyś powiedzieć coś więcej o tych kryteriach jakości siatki ?
Euklides

Postprzez NewJoker » sie 04, 2021 09:07

Zwykle wystarczą domyślne ustawienia i po użyciu Verify Mesh Abaqus podświetla elementy o niskiej jakości. Poszczególne kryteria są oczywiście opisane w dokumentacji w razie potrzeby. Siatkę oceniamy też przyglądając się jej dokładnie. Widać które elementy mają kształty wyraźnie odbiegające od tego jak powinny wyglądać.
NewJoker

Postprzez Euklides » sie 04, 2021 18:12

Kombinuje z ustawieniami hex , hex dominated , sweep, medial axis structured no i dzielenie na czesci.
Jesli w oknie, w lewym dolnym rogu pokazuje ze np wytworzono 5000 elementow wedge, no to wiadomo ze są to elementy wedge natomiast jesli jest napisane że utworzono 3334 elementów to wszystkie z 3334 elementów są hex ? Wydaje mi sie ze tak inaczej by napisal ze sa wedge w pewnej ilosci hex ale wole sie dopytac.
W dodatku wlaczylem kwadratowa aproksymacje w geometric order kliknalem quadratic
Załączniki
pret toczony.jpg
Euklides

Postprzez NewJoker » sie 04, 2021 18:40

To tylko taka krótka informacja o wygenerowanej siatce. Pełne dane (w tym liczbę węzłów oraz liczbę elementów danego typu) możesz zobaczyć używając Query --> Mesh.
NewJoker

Postprzez Euklides » sie 04, 2021 18:45

Z punktu widzenia dokladnosci jest sie czym przejmowac tym ostrzezeniem ? W tym ostrzezeniu jest napisane "will be remeshed" wiec moze jakos dopasuje te siatke ?

"When you mesh a selected region, Abaqus/CAE tries to preserve the existing mesh in other regions of the model if possible. However, incremental meshing may force the nodes on the boundaries of the existing mesh to move and can reduce the mesh quality along the interfaces between the regions. In some cases Abaqus/CAE cannot proceed with an incremental meshing operation and must delete all the existing meshes before proceeding:"

to jak to jest z tą jakością podczas remeshingu w tym ostrzezeniu ?
Załączniki
pret toczony.jpg
Euklides

Postprzez NewJoker » sie 04, 2021 19:04

Najlepiej się go pozbyć meshując całą część taką samą techniką (pewnie sweep), co pozwoli zachować dobrą jakość siatki.
NewJoker

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do CAE