_

Pomoc do pracy inżynierskiej Analiz połączenia śrubowego MES

Forum ogólne. Miejsce na pierwsze pytania w karierze projektanta. Wszelkie tematy, których nie można zakwalifikować do jednej z poniższych grup.

Pomoc do pracy inżynierskiej Analiz połączenia śrubowego MES

Postprzez pawel5225 » gru 18, 2020 17:42

Witam potrzebuje wykonać analizę wytrzymałościową MES połączenia śrubowego . Mam dobraną śrubę , Maksymalne obciążenie śruby ,Współczynniki tarcia (kilka),Osiadanie (fz) [µm],Współczynnik napięcia wstępnego (αA),Współczynnik wykorzystania plastyczności śruby (v) . Mam wstępne wyniki tylko potrzebuje siatkę naprężeń czy jest możliwość ją otrzymania mając takie dane . Pozdrawiam
pawel5225

Re: Pomoc do pracy inżynierskiej Analiz połączenia śrubowego

Postprzez NewJoker » gru 18, 2020 19:10

W jakim programie do analiz pracujesz ? Jak wygląda ten model (najlepiej wstaw jakieś screeny i opisz go krótko) ? Mam tu na myśli warunki brzegowe, obciążenia, siatkę elementów skończonych itd. Wstaw też zdjęcia wyników jeśli to nie problem. Rozkład naprężeń (wszystkie składowe tensora plus napr. główne czy zredukowane) możesz bez problemu uzyskać w każdym programie do MES.
NewJoker

Postprzez pawel5225 » gru 18, 2020 19:40

Właśnie tu jest problem bo sam tego nie będę umiał wykonać wszystkie obliczenia mam z norm tylko do sprawdzenia potrzebuje właśnie to co napisałeś czyli warunki brzegowe, obciążenia i siatkę elementów skończonych . pytanie czy dużo to pracy i czy jestem w stanie sam to zrobić a jestem trochę zielony w tym temacie . niestety praca została mi przydzielona i nie mam odwrotu . Pytanie moje jest takie co bym potrzebował i czy mogę obliczyć połączenie śrubowe szyny z śrubą młoteczkową i co będzie potrzebne do analizy
pawel5225

Postprzez NewJoker » gru 18, 2020 20:10

Temat modelowania połączeń śrubowych w MES jest dosyć obszerny (dość powiedzieć, że ostatnio wyszła książka Dominique Madiera o praktycznych aspektach symulacji i jest w niej cały rozdział na 34 strony o tym). Stosuje się różne stopnie uproszczeń - od pełnego modelu 3D z gwintem po najprostszy model w postaci belki i sztywnych "pajączków". Do tego jest chociażby kwestia napięcia wstępnego (preload).

Jakim programem MES dysponujesz ? Spróbuję Ci pomóc z przygotowaniem tej analizy, napisz do mnie prywatną wiadomość to pogadamy dokładniej.
NewJoker

Powrót do Pytania studentów, laików i początkujących