_

"Poprawne" podejscie do projektowania

Forum poświęcone flagowemu produktowi oraz aplikacjom pochodnym Autodesku. To jedyne forum mające w tytule nazwę programu, a to ze względu na jego olbrzymią popularność w Polsce. Można tutaj umieszczać również posty z ogólnie pojętej tematyki "Kreślarskie 2D".

"Poprawne" podejscie do projektowania

Postprzez Furio85 » sty 17, 2019 13:44

Witam szanownych forumowiczów

Od długiego czasu nurtuje mnie pytanie "czy ja robię to poprawnie"

No właśnie, żeby było łatwiej to opisze sytuacje na własnym przykładzie.

Dostaje podkład od architekta, a tam kilkadziesiąt warstw tyle samo kolorów, masę bloków - celem jest wydruk przygaszonego podkładu z istotnymi obiektami dla branży + nasze działo w wyraźny sposób narysowany (kolory czerwone, czarne)
Do tej pory sprawę rozwiązywałem na dwa sposoby
1. Tworzyłem szablon wydruku na podstawie Grayscale i tylko swoje kolory oznaczałem jako "użyj koloru obiektu" wiązało się to często ze zmianą kolorów aranżacji/architektury - dośc czasochłonne

2. Poprzez narzędzia ( lispy - Redefine Blocks, FixBlock), wrzucałem wszystko na kolor najczęściej 252 i tworzyłem jeden blok na całość podkładu następnie w tabel stylów wydruku ustawiałem kolor 252 na 40 - 50% widoczności.

Teraz pytanie który sposób jest właściwy, a może któryś z użytkowników przedstawi swoją praktykę rysowania? Jeśli tak to proszę w sposób w miarę zrozumiały o opisanie kolejności działania.

Pozdrawiam serdecznie
Furio85

Re: "Poprawne" podejscie do projektowania

Postprzez asa » sty 18, 2019 10:48

Architekci to "artyści" dla których branże (konstrukcje instalacje itp.) to prości wyrobnicy do czarnej czarnej roboty. Wszystko zależy od zaśmiecenia. Jak nie ma śmietnika za dużego to xrefami działam bo przecież architekt artysta zawsze coś
domaluje w ostatniej chwili. Jak jest śmietnik to czyszczę coś na kształt Twojego algorytmu i też xref bo przynajmniej te milin o warstwy artysty mam w 1 grupie
Pozdrawiam ciepło
asa
P.S.
W sumie najlepiej współpracować nie z "artystą" wtedy określa sie co jak i nie traci się czasu.
asa

Powrót do AutoCAD