_

porada Bielsko biała

Forum ogólne, ale nie do zadawania "prostych pytań". Wszystko o CAD, czego nie da się bezpośrednio połączyć z tematyką jednego z poniższych forów tematycznych.

Re: porada Bielsko biała

Postprzez adi_tiger » lut 15, 2019 13:00

ależ moi drodzy :) ja nawet nie wspomniałem o kasie. Kolega szukający pracy w Bielsku wspomniał o warunkach pracy, na które akurat nie narzekam (warunki, atmosfera, kompy, stołki, krzesła, zaplecze firmy)
Kasa jest jaka jest. Z tym się godziłem. Jestes dobry, siedzisz w delegacji, z tego jest kasa.
adi_tiger

Postprzez Jakub123 » lut 16, 2019 11:13

No i właśnie dlatego zarabiamy ile zarabiamy, bo tacy jak Ty przynoszą firmie zyski, spokojnie mogliby zarabiać któryś tysiąc więcej ale sycą się: ""bajecznie mocną i drogą" jednostką centralną. Najczęściej są to ludzie, którzy pierwsze duże miasto widzieli dopiero jak przyjechali papiery na polibudę składać a że wioska mała, z której pochodzą to będą pracować za tyle ile dają, byle tam nie wracać i wstydu rodzinie nie przynosić. Jak już mówione na tym forum było wielokrotnie, firmy mają zyski, firmy mogą płacić więcej. Gdyby płaciły więcej inżynierowi by się bardziej chciało zoptymalizować konstrukcję, koszty a tak... robi na ....
Jakub123

Postprzez mldr » lut 16, 2019 21:54

Jakubie, czy Ty wiesz, że oceniasz gościa, którego na oczy nie widziałeś. W dodatku takiego, który podzielił się swoimi prywatnymi opiniami, żebyś miał trochę szerszy horyzont.
Nie zgadzasz się z nim, spoko. Twoje prawo. Ale jeśli gdzieś już szukać wioski to...
/\\/\/\/\/\
mldr

Postprzez ll » lut 17, 2019 00:19

mldr napisał(a):Jakubie, czy Ty wiesz, że oceniasz gościa, którego na oczy nie widziałeś. W dodatku takiego, który podzielił się swoimi prywatnymi opiniami, żebyś miał trochę szerszy horyzont.
Nie zgadzasz się z nim, spoko. Twoje prawo. Ale jeśli gdzieś już szukać wioski to...

uśmiałam się-:) z małego miasta czy z duzego oto jest pytanie kto jest lepszym klikaczem/inżynierem-:).....
ll

Postprzez ll » lut 17, 2019 00:28

ostatnio google zatrudnili 13 latka z opsażeniem 1.2 miliona dolarów rocznie. pochodzi z Indii A elokwencji i łączeniem faktów zabija cała rzesze profesorów z dużych miast -:)....
ll

Postprzez adi_tiger » lut 17, 2019 20:47

uch... nie rozumiem frustracji. i nie pochodzę ze wsi czy małego miasteczka :)
Realia są jakie są. Jeśli nie pasuje - proponuje zmienić robotę albo branżę albo stanowisko. Co zrobimy? Pójdziemy palić opony do Warszawy? Niestety w Polsce R&D jest jakie jest. Albo pracujesz u janusza w firemce, a jak znasz jezyk to w korpo, gdzie niemcy do polski wrzucają to, czego sami nie chcą robić, wiec o czym my mówimy? Jak konstruktor ma zarabiac 10k ?
adi_tiger

Postprzez ll » lut 17, 2019 20:54

adi_tiger napisał(a):uch... nie rozumiem frustracji. i nie pochodzę ze wsi czy małego miasteczka :)
Realia są jakie są. Jeśli nie pasuje - proponuje zmienić robotę albo branżę albo stanowisko. Co zrobimy? Pójdziemy palić opony do Warszawy? Niestety w Polsce R&D jest jakie jest. Albo pracujesz u janusza w firemce, a jak znasz jezyk to w korpo, gdzie niemcy do polski wrzucają to, czego sami nie chcą robić, wiec o czym my mówimy? Jak konstruktor ma zarabiac 10k ?

na b2b tyle zarobisz ale masz inne "ale" . Janusz po prostu musiałby odpuszczać kolekcję Luis Vitton jesień zima. A korpory przestać pi...... że tyle zarabia się na rynku jako konstruktor bo obok Ciebie siedzi kolega external za którego płacą 20k.
ll

Postprzez mldr » lut 17, 2019 23:12

Albo jakaś ścisła, rzadka specjalizacja. Max jaki znam dla konstruktora, który nikim nie zarządza, przy umowie o pracę to 18k brutto. Na b2b to nie wiem właściwie, bo te osoby, które znam albo mają ładne biura z X konstruktorami, czyli nieadekwatny przypadek. Albo są już zmęczeni praca i biorą się za różnego rodzaju doradztwo i ekspertyzy, a to też inna bajka.
/\\/\/\/\/\
mldr

Postprzez bladdy » cze 04, 2019 09:57

ll napisał(a):
adi_tiger napisał(a):zapraszam do Gliwic, Stanowisko pracy bajeczne - co 4 lata nowa stacja robocza za 2,7k euro. Stara dla mnie. Work-life-balance na mega plus. Kasa jak na konstruktora mocno powyżej średniej. Ekipa spoko, jak coś tu nie bd grało w ciągu 20 min dojazdu samochodem mam nową robotę.

Policzmy 2700 Euro po podatkach daje jakies 7900 PLN. Po 4 latach odsprzeda ja za 1000 co daje koszt 6900. Przerobisz na tej stacji przez 4 lata okolo 7392h(bez nadgodzin) co daje koszt sprzetu mniej niz 1zl na godzine. Stacja za 2700 to standard. Licencje wielokrotnie przewyzszaja koszty hardwaru. Zarobki 6000 brutto czyli 4000 na reke - rata kredytu mieszkania 50m2 i jakiegos auta zeby mozna dojezdzac do tej roboty 2000 - tylko najpierw uzbieraj z 4000 zeby ci ktos ten kredyt dal....... - trzeba je jeszcze zatankowac, ubezpieczyc, czlowiek musi jesc i to nie tylko parowki, tez nie wielblad napic sie musi. Wakacje to juz dobro super-luksusowe. Jak to sa bajeczne warunki to chyba z bajki "pinky and the brain " tylko kto tutaj robi za tego pinky ??

To nie jest nic super. Ludzie takie komputery do domu kupują, żeby pograć w minecrafta... Ja mam w styacji roboczej procek za 15k i 191 GB ramu ale to do mesa...
bladdy

Poprzednia strona

Powrót do Forum CAD