_

porada Bielsko biała

Forum ogólne, ale nie do zadawania "prostych pytań". Wszystko o CAD, czego nie da się bezpośrednio połączyć z tematyką jednego z poniższych forów tematycznych.

porada Bielsko biała

Postprzez Jakub123 » sty 03, 2019 23:32

Cześć,
W najbliższym czasie planuję się przenieść do Bielska jednak (już na stałe) dlatego potrzebuję znaleźć tam pracę, . Mam trochę doświadczenia z różnych branż. Cały czas pracuję jako konstruktor.Biegle obsługuję programy 3D, szybko się uczę. Chciałbym pracę, w której będę się rozwijał a firmie będzie zależało na moim rozwoju. No i oczywiście będę zadowolony finansowo. Wiem, brzmi jak bajka ale czasem tak można trafić. Niestety sytuacja zmusza mnie do powrotu w te strony. Jakieś propozycje? Dobre rady, które firmy omijać? Nie chcę tracić czasu i pieniędzy na dojazd do typowych Januszy biznesu itp. Gdyby ktoś był z Bielska i znał rynek i podzielił się cennymi uwagami będę wdzięczny.
Pozdrawiam
Jakub123

Re: porada Bielsko biała

Postprzez mldr » sty 04, 2019 12:32

Co chciałbyś robić (branża, "poziom" w hierarchii)? Jaka pensja? I jak definiujesz "Janusza"?
Bielsko jako tako daje radę, ale stoi głównie na mniejszych, lokalnych firmach (czyli klimat januszowy) i kilku większych, w których również "rodzinna atmosfera" się udziela.
Pensja dla ogarniającego gościa 4-6 netto, więcej pewnie jest możliwe, ale to rzadki przypadek. Mniej też możliwe (i to już częstszy przypadek) :D
/\\/\/\/\/\
mldr

Postprzez Jakub123 » sty 04, 2019 19:24

Chciałbym być dalej konstruktorem, znam bardzo dobrze inventora i catię, dobrze solidworksa. O zarobku raczej myślałem koło 5000 netto, wiadomo im więcej tym lepiej no ale nie oszukujmy się...jestem realistą. Za dużo widziałem już firm i ich zarządzania więc januszostwem jest dla mnie dawanie pod stołem. Tak samo mam gdzieś integrację, imprezy za to wolę dostać fajną premię na święta. Uwierz mi, pracowałem już w takich firmach że strona firmowa, facebook mówiły że to idealna firma a jak się później okazywało to bogaty socjal polegał na multi sporcie, za który musiałeś sobie sam zapłacić. Mógłbym tak długo ale każdy z Was już doświadczenie jakieś ma i może coś na ten temat powiedzieć.
Jakub123

Postprzez mldr » sty 04, 2019 22:51

5 netto jak najbardziej do wyciągnięcia. Tylko musisz przypasować do branży. Poza około samochodowymi firmami, gdzie catia i nx mają znaczenie to raczej znajomość tego czy innego CAD nie będzie miała istotnego wpływu na zatrudnienie (co akurat uważam za dobre).
W małych firmach, podejrzewam, że z socialem nie ma problemu, bo go nie ma :D a w większych coś tam będzie typu premie swiateczne, Multisport, opieka zdrowotna. Aczkolwiek nie ma co liczyć na więcej niż dofinansowanie do ww. czyli od siebie trzeba będzie coś dorzucić jeżeli będziesz miał ochotę skorzystać.
/\\/\/\/\/\
mldr

Postprzez Jakub123 » lut 12, 2019 10:11

Może ktoś coś doradzić, gdzie szukać pracy w bb za normalne pieniądze? Szukam i ja i moja dziewczyna i ani ja ani ona nie będziemy pracować za 3000,3500. Teraz mam 5500 za 8h i taką kwotę chcę dostać, również za 8h. Kończy się zawsze na tym, że mamy bardzo dobre kwalifikacje ale pieniądze jak wyżej i to nie na okresie próbnym tylko tyle i już i pracownik na lata jak nie wieki. Nie chcę mi się marnować kolejnych dni urlopowych i przejeżdżać setek kilometrów. Zarówno ja jak i moja dziewczyna jesteśmy lojalnymi pracownikami, wydaje mi się, że nie najgorszym inżynierami, nasze cv robi dobre wrażenie. Oni chcą pracownika na lata, my chcemy pracy na lata ale nie za kwoty wymienione powyżej. Są w bb normalne firmy?
Jakub123

Postprzez ll » lut 12, 2019 13:06

szukasz "normalnej" pracy za "normalne" pieniadze. w 95 % 5000 to jest granica przy ktorej mozna zauwazyc chaotyczne ruchy dolnej czesci ciala na krzesle. 1000 wiecej powoduje zachwiania rownowagi na tym krzesle i wyrazy zniesmaczenia na twarzy.
ll

Postprzez Jakub123 » lut 12, 2019 13:54

Dzięki za słowa otuchy dodam tylko że teraz pytam w rozmowie o widełki i albo padają takie kwoty albo po prostu pani się ma dowiedzieć i nie oddzwania. A szczytem jest tracenie mojego czasu na gościa, gdzie jego pracownicy mówią że tyle się nie zarabia a gość twierdzi że zarabia. Zapomniał dodać 50h nadgodzin i obowiązki nieadekwatne do stanowiska.
Jakub123

Postprzez ll » lut 12, 2019 14:21

Jakub123 napisał(a):Dzięki za słowa otuchy dodam tylko że teraz pytam w rozmowie o widełki i albo padają takie kwoty albo po prostu pani się ma dowiedzieć i nie oddzwania. A szczytem jest tracenie mojego czasu na gościa, gdzie jego pracownicy mówią że tyle się nie zarabia a gość twierdzi że zarabia. Zapomniał dodać 50h nadgodzin i obowiązki nieadekwatne do stanowiska.

Szukaj tych 5%....Mialem kumpla z Bielska - dostal wlasnie 5500 po procesie rekrutacji, ktory zaswtydza CIA -12 lat pracy mial za soba. Janusze tez tyle tam daja - ale ty raczej Janusza nie szukasz tylko cos "normalnego".
ll

Postprzez Jakub123 » lut 12, 2019 14:54

Może być Janusz ale w połowie normalny. Niech mi ktoś wytłumaczy czemu konstruktor ma mniej zarabiać od spawacza czy frezera skoro to ja tworzę dokumentację a on dzięki mnie ma pracę. Jestem tak samo wartosciowy jak on więc czemu mam zarabiać śmiesznie?
Jakub123

Postprzez ll » lut 12, 2019 15:26

Jakub123 napisał(a):Może być Janusz ale w połowie normalny. Niech mi ktoś wytłumaczy czemu konstruktor ma mniej zarabiać od spawacza czy frezera skoro to ja tworzę dokumentację a on dzięki mnie ma pracę. Jestem tak samo wartosciowy jak on więc czemu mam zarabiać śmiesznie?

duzo jest teorii , ekonomistow, specjalistow od rynku pracy, meteorologow, wschodnich szeptunek ale to chyba o to chodzi ze konstruktor to nie najlepszy zawod .....Jak chcesz sie porownywac do frezera albo spawacza to twoim przywilejem jest ze siedzisz w "cieplym".
Ostatnio edytowany przez ll, lut 12, 2019 17:21, edytowano w sumie 1 raz
ll

Następna strona

Powrót do Forum CAD