_

Powiększanie z listy skal w aktywnej rzutni

Forum poświęcone flagowemu produktowi oraz aplikacjom pochodnym Autodesku. To jedyne forum mające w tytule nazwę programu, a to ze względu na jego olbrzymią popularność w Polsce. Można tutaj umieszczać również posty z ogólnie pojętej tematyki "Kreślarskie 2D".

Powiększanie z listy skal w aktywnej rzutni

Postprzez 88marcin » mar 09, 2018 11:58

Witam,

pytanie jest prozaiczne - ale czy da się tak ustawić, żeby po kliknięciu w aktywną rzutnie w arkuszu rolka myszy powiększała widok wg konkretnych skal zapisanych na liście skal.

Przykładowo mam skale 1;100, przekręcam kółko myszy o ząbek potem wskakuje skala 1:75. I wtedy wiem, że skala jest ok i wychodzę z rzutni aktywnej ( i nie muszę wtedy poprawiać losowej skali ręcznie wpisując np 1,030405).

Wiem, że np. w Bricscad tak to jakoś działa.
88marcin

Re: Powiększanie z listy skal w aktywnej rzutni

Postprzez ziele_o2k » mar 09, 2018 12:14

88marcin napisał(a):Witam,

pytanie jest prozaiczne - ale czy da się tak ustawić, żeby po kliknięciu w aktywną rzutnie w arkuszu rolka myszy powiększała widok wg konkretnych skal zapisanych na liście skal.

Przykładowo mam skale 1;100, przekręcam kółko myszy o ząbek potem wskakuje skala 1:75. I wtedy wiem, że skala jest ok i wychodzę z rzutni aktywnej ( i nie muszę wtedy poprawiać losowej skali ręcznie wpisując np 1,030405).

Wiem, że np. w Bricscad tak to jakoś działa.

Weź się nie męcz z ustaiwaniem ręcznie skal i używaj ViewPortMastera http://u-cad.eu/
A co do pytania, to pewnie jedynie tak:
vporrt.gif
Ziele
ziele_o2k

Powrót do AutoCAD