_

Powrót do wyuczonego zawodu

Rozmowy na różne bardziej lub mniej luźne tematy, nie związane z tematyką innych forów.

Powrót do wyuczonego zawodu

Postprzez FilipW » sty 15, 2017 18:26

Cześć wszystkim,

Zarejestrowałem się na forum specjalnie po to żeby zasięgnąć opinii doświadczonych kolegów dotyczącej następującego problemu:

Mam 30 lat, mieszkam w Warszawie i 5 lat temu skończyłem Mechanikę i Budowę Maszyn (specjalizacja modelowanie i symulacje komputerowe konstrukcji). Niezbyt mocno pilnowany przeze mnie los rzucił mnie jednak do pracy niezwiązanej z moim wykształceniem - biznes/rozwój oprogramowania dla jednej z lepiej doinwestowanych branż. Z roku na rok zarabiałem coraz więcej i niezbyt głęboko zastanawiając się, w którym kierunku zmierza moje życie zawodowe cieszyłem się kolejnymi małymi kroczkami które stawiałem w mojej karierze. Niestety/stety od kilku miesięcy w mojej głowie coraz silniej dochodzi do głosu myśl, że chyba nie robię tego co chciałbym robić przez resztę życia, połączona z chęcią powrotu do wyuczonego zawodu. Wiem, że wiązałoby się to z wyzerowaniem kariery i cofnięciem jej do punktu wyjścia. Jestem skłonny na takie poświęcenie, ale wcześniej chciałbym lepiej zdać sobie sprawę z tego na co się piszę.

I w związku z tym kieruję do Was poniższe pytania:

- jak dziś wygląda rynek pracy w branży projektowej? Jaki jest popyt na konstruktorów/specjalistów od analiz numerycznych?
- jakie są orientacyjnie zarobki jakich mogę spodziewać się na początku nie mając doświadczenia?
- jak przebiega typowa ścieżka kariery (jak przebiegała Wasza)?
- jakie oprogramowanie warto znać (na studiach pracowałem w MSC Patran/Nastran, MSC Working Model, AutoCad)?
- jaka jest Wasza opinia o zmianie zawodu na konstruktora w wieku 30 lat?

Wiem, że pytania są bardzo ogólne i odpowiedzi zależą od wielu czynników (branża, region, specjalizacją itp.), ale każda opinia i każda informacja jest dla mnie na wagę złota i za każdą będę wdzięczny - również za przemyślenia niebędącę odpowiedzią na moje pytania.

Z góry dziękuję za Wasze opinie i pozdrawiam,
Filip
FilipW

Re: Powrót do wyuczonego zawodu

Postprzez piotrekm13 » sty 15, 2017 21:16

Poczytaj tutaj
post7736193.html?hilit=zarobki#p7736193
Myślę że to co teraz robisz jest lepiej płatne.
piotrekm13

Powrót do Off topic