_

Praca na wielu monitorach - okno poza obszarem ekranu

Forum poświęcone flagowemu produktowi oraz aplikacjom pochodnym Autodesku. To jedyne forum mające w tytule nazwę programu, a to ze względu na jego olbrzymią popularność w Polsce. Można tutaj umieszczać również posty z ogólnie pojętej tematyki "Kreślarskie 2D".

Praca na wielu monitorach - okno poza obszarem ekranu

Postprzez eltomasso » lut 23, 2018 09:04

Cześć,
pracuję na AutoCadzie LT 2018 na laptopie i dwóch monitorach jednocześnie.
Czasami program głupieje i wg mnie pierniczy mu się gdzie jest obszar widzialny i "wyświetla" okna dialogowe poza obszarem widzialnym.
Problem polega na tym, że jak mam otwarty ACad to niektóre okna dialogowe nie wiem gdzie się otwierają (a otwierają się bo widzę na pasku komend) i nie mogę na nie najechać myszką.
Kiedyś znalazłem rozwiązanie na to i jest sposób aby takie niewidoczne okno przenieść za pomocą klawiatury do obszaru ekranu. Może ktoś pomoże?
eltomasso

Re: Praca na wielu monitorach - okno poza obszarem ekranu

Postprzez eltomasso » lut 23, 2018 09:15

Dobra, sam sobie pomogłem. Napiszę jak to się udało.
Miałem trzy ekrany (WIN10) obok siebie. Na środkowym ekranie wyświetlam Autocada a na bocznych inne rzeczy.
Jak w Autocadzie chciałem wyedytować skalę w arkuszu to okno dialogowe "wędrowało" w miejsce nad środkowym ekranem.
Żeby je znaleźć musiałem przy wywołanym "zagubionym" oknie dialogowym przejść do ustawień ekranu systemu Windows i zmieniałem położenie ekranu lewego w różne pozycje. Jak ustawiłem go nad środkowym to ukazało się na nim to okno. Przesunąłem je nad odpowiedni ekran (środkowy) i teraz wszytko gra.
eltomasso

Powrót do AutoCAD