_

Praktyczny tutorial MES w ANSYS

Forum o CAE.

Praktyczny tutorial MES w ANSYS

Postprzez begginerStudent » maja 07, 2020 21:22

Witajcie!

Mając dobrze ustabilizowaną wiedzę z wytrzymałości materiałów postanowiłem zacząć się uczyć MES. Po przeczytaniu paru prezentacji i artykułów dowiedziałem się o ANSYS Student Edition. Przerobiłem kilka tutoriali polskich i angielskich dot. ANSYS, ale wszystkie z nich prezentowały podstawowe lub bardziej zaawansowane funkcje ANSYS Workbench/Mechanical/SpaceClaim. Chciałbym uczyć się MES korzystając z ANSYS, a nie samych funkcji tego programu (te są łatwo dostępne chociażby w dokumentacji i na forach). Czy znacie może (i polecacie) jakieś kursy polsko- lub angielskojęzyczne, pisane lub nagrywane, darmowe lub płatne (oczywiście w granicach portfela studenta :D ), w których przedstawiane są nie funkcje ANSYSa, ale zagadnienia dot. MES, ustalanie siatki pod konkretny model, zagadnienia inżynierskie, itp... Głównie zależy mi na analizach statycznych, ale innymi nie pogardzę.

Z góry dziękuję za odpowiedzi!
Pozdrawiam.
Humanum errare est.
begginerStudent

Re: Praktyczny tutorial MES w ANSYS

Postprzez NewJoker » maja 07, 2020 22:42

Kursy o MES z reguły albo są ogólne (różne "good practice") albo skupiają się na obsłudze danego programu. Niestety rzadko te 2 rzeczy idą w parze. Ze swojej strony mogę polecić to (darmowe):

https://www.edx.org/course/a-hands-on-i ... imulations

Albo kursy oferowane przez Enterfea, choć te z ANSYS'em nie mają wiele wspólnego (ale przystępnie uczą praktycznego MES'a).

Chcąc pracować w ANSYS-ie na pewno warto też rozważyć kursy od Mesco.
NewJoker

Postprzez begginerStudent » maja 07, 2020 23:35

Bardzo Ci dziękuję za odpowiedź i linki, na pewno skorzystam z kursu Cornell.

A z tych ogólnych kursów i good practices możesz polecić jakieś tutoriale czy kursy? Bo właśnie o to mi chodzi ;) Z tym, że wcześniej chciałem, aby było to dedykowane pod ANSYS, ale faktycznie najpierw lepiej poznać ogólną tematykę MES.
Humanum errare est.
begginerStudent

Postprzez resseigo » maja 08, 2020 01:52

Przeglądnij ebooki od Altaira https://altairuniversity.com/free-ebooks
Są za darmo po rejestracji.
Opisują nie tylko gdzie kliknąć ale też dużo ogólnej wiedzy o używaniu MESa.

Zaglądnij też na blog https://enterfea.com/blog
Gość ma też kurs MESa tylko że trochę drogi jak na polskiego studenta.
Jak podasz maila dostaniesz kilka lekcji free do zapoznania.
resseigo

Postprzez NewJoker » maja 08, 2020 20:08

Mogę jeszcze polecić książkę „Building Better Products with Finite Element Analysis” Adamsa. Najlepsza z takich praktycznych. Trochę już przestarzała, ale powstaje też nowy podręcznik tego typu: „ Practical Finite Element Analysis for Mechanical Engineers”. Myślę, że zapowiada się ciekawie. Autor bloga Enterfea również planuje napisać tego typu książkę, ale to w dalszej przyszłości.
NewJoker

Postprzez begginerStudent » maja 10, 2020 20:45

Dziękuję bardzo, Panowie, za Wasze odpowiedzi. Przerobię wszystko co poleciliście ;)

Pozdrawiam!
Humanum errare est.
begginerStudent

Powrót do CAE