_

prezentacja projektu 3D kontrahentowi

Forum ogólne, ale nie do zadawania "prostych pytań". Wszystko o CAD, czego nie da się bezpośrednio połączyć z tematyką jednego z poniższych forów tematycznych.

Re: prezentacja projektu 3D kontrahentowi

Postprzez michallach » lis 30, 2016 09:35

No raczej nie, bo to wymaga "uruchomienia" programu. Część rozwiązań bazuje na częściowych rozwiązaniach. DriveWorks bazuje na modelu z Solidworksa. Definiujesz parametry/zależności w Solidworksie, by później wyeksportować to w ich własnym formacie. Dopiero taki plik można konfigurować przez internet, a i to tylko dlatego że ich plik jest uruchomiony gdzieś w chmurze (chociaż można sobie wyobrazić że z prostymi zadaniami i sama przeglądarka by sobie poradziła). Configurator 360, to też rozwiązanie gdzie żeby wprowadzić zmiany "coś" musi przeliczyć całe drzewo modelu. Są też rozwiązania stricte webowe jak np: http://home.lagoa.com/product-configurator/ , ale w takich konfiguratorach nie masz możliwości zmiany geometrii, ewentualnie pre-definiowane konfiguracje.
Wrócę do programu Onshape, ten program z definicji pracuje w chmurze, więc jedynie czego brakuje to interfejsu typu konfigurator, gdzie laik pobawi się suwakami. To teoretycznie jest możliwe. Musisz założyć sobie konto i najpierw popróbować czy sam ich cad Ci pasuje i czy jesteś gotów wykupić subskrypcje (1200$ na rok lub 125$ na miesiąc), jeżeli tak to akceptowalne rozwiązanie powinno się znaleźć. Wymaga ono trochę programowania, ale developerzy są tam bardzo pomocni.
michallach
 
Posty: 82
Dołączył(a): lut 01, 2014 11:08

Poprzednia strona

Powrót do Forum CAD

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników