_

prezentacja projektu 3D kontrahentowi

Forum ogólne, ale nie do zadawania "prostych pytań". Wszystko o CAD, czego nie da się bezpośrednio połączyć z tematyką jednego z poniższych forów tematycznych.

prezentacja projektu 3D kontrahentowi

Postprzez zico8 » lis 23, 2016 02:38

Witam,

Jakie CADy 3D pozwalają podzielić się projektem z osobą, która nie posiada (i nie jest wymagane instalowanie) żadnego softu 3D?

Swego czasu widziałem, że w Geomagic Design można wyeksportować "ruchomy" model 3D do PDFa, Fusion 360 z kolei tworzy unikalny link do przeglądarki.

Czy któreś oprogramowanie pozwala również odbiorcy na sterowanie określonymi wymiarami i podgląd efektów?
zico8

Re: prezentacja projektu 3D kontrahentowi

Postprzez pz » lis 23, 2016 07:47

Ja korzystam z SolidWorksa i zdarza mi się korzystać z opcji zapisu pdf 3d. Przeglądarkę pdf ma każdy.
pz

Postprzez michallach » lis 23, 2016 09:21

michallach

Postprzez 4thQuarter » lis 23, 2016 10:21

Z tego co wiem Autodesk A360 (nie wiem czy z tego korzysta też Fusion) można wstawiać modele parametryczne z formularzem - klient może otworzyć sobie to w przeglądarce i wpisać odpowiednie parametry.
Widziałem że coś takiego jest na jakiejś konferencji ale nie korzystałem osobiście z tej funkcjonalności więc szczegółów nie podam ;)
4thQuarter

Postprzez cashan » lis 23, 2016 13:12

A myślałeś o takich wynalazkach jak np. Quadrispace ( -> http://www.quadrispace.pl) ?
cashan

Postprzez bildder » lis 23, 2016 13:35

http://www.edrawingsviewer.com/

PDF 3d też jest dobrym pomysłem, można mierzyć itp.
Paweł Kęska
CSWE | CSWI | CSWP
----------------------------
Szkolenia SOLIDWORKS
Podręczniki SOLIDWORKS
Nowy blog SOLIDWORKS
bildder

Postprzez zico8 » lis 23, 2016 21:26

Dziękuję za linki,
jednak...
(poprawcie mnie jeśli się mylę):

@ Michallach, @ cashan: Wasze programy pozwalają na edycję wizualizacji jednak czy mają możliwość edycji wymiarów?

@ bildder: Ten viewer wymaga instalowania.

@ 4thQuarter - właśnie czegoś takiego bym potrzebował. A skoro korzysta z tego A360 to z dużym prawdopodobieństwem również Fusion 360.
Czy jesteś w stanie przypomnieć sobie więcej szczegółów aby złapać właściwy trop?

Przy okazji: czy to forum pozwala otrzymywać powiadomienia mailem, gdy ktoś napisze odpowiedź w moim wątku? Niby w panelu mam to ustawione ale powiadomienie nie dochodzi
zico8

Postprzez michallach » lis 23, 2016 23:29

Od dwóch lat pracuję we Fusion 360 i bez instalacji softu w samym "viewerze" nie da się czegokolwiek edytować.
W Onshape jeżeli zbudujesz model z wykorzystaniem parametrów to są one edytowalne, ale twój klient musi mieć własne konto (2 kliknięcia) i musisz go upoważnić do edycji (2 kliknięcia po twojej stronie), nadal żadnej instalacji. Spróbuj sam założyć konto, zobaczysz jakie to proste. Wejdź na podany przeze mnie link, w prawym górnym rogu jest opcja CREATE ACCOUNT.
michallach

Postprzez zico8 » lis 24, 2016 01:00

Dzięki,

Obawiam się, że dla niektórych (większości?) klientów te 2 kliknięcia i instalowanie czegoś to zbyt dużo.
Jeśli klienci stali to owszem, można spróbować ich przekonać, natomiast kiedy każde zamówienie to nowy klient...?

Super środowisko ma w tym temacie Inventor a nazywa się ono Configurator 360.
Spójrzcie od 27'10" : https://www.youtube.com/watch?v=jEDOSMCE_wM

Niestety najprawdopodobniej dla Fusiona odpowiednika brak :(
Czy technicznie Fusion mógłby z takim czymś współpracować skoro jest bardziej "chmurowy" od Inventora czy tutaj chodzi już o inną zasadę budowania modeli?
zico8

Postprzez michallach » lis 24, 2016 09:37

To powinno dać się zaimplementować dla modeli wykonanych we Fusion, myślę że jest to kwestia polityki firmy (oczywiście trzeba zakładać że taka implementacja wiąże się z jakimś wysiłkiem, ale to raczej głównie polityka).
Teoretycznie jest taka aplikacja: https://apps.autodesk.com/FUSION/en/Det ... start=true
która pozwala zaimportować arkusz kalkulacyjny ze zdefiniowanymi parametrami, więc pewnikiem da się też napisać skrypt na podlinkowanie, ale to nadal wymagało by otworzenia modelu w programie... i to właściwie robi "konfigurator" z modelami Inventora.
Musisz zaproponować takie rozwiązanie przez IdeaStation na ich forum: http://forums.autodesk.com/t5/ideastati ... /idb-p/125
michallach

Następna strona

Powrót do Forum CAD