_

PRO E Solid Edge Catia ???

Forum poświęcone aplikacjom takim jak Inventor, Solid Edge, SolidWorks... czyli nowoczesnym narzędziom do modelowania.

PRO E Solid Edge Catia ???

Postprzez rolek » lis 02, 2005 01:33

witam

jestem poczatkujacym wiec prosze o wyrozumialosc

zainteresowalem sie CAD jakis czas temu ale z powodu slabego kompa musial sobi sobie podarowac teraz natomiast przerobilem pare tutoriali na solid edge 16 i chcialbym tym zaczac tak powaznie tym zjamowac bo studia moje ida tez w tmy kieunku

i mam problem bo nie mam pojecia jakiego optpgramowania uzywac i co wybrac PRO/E Solid edge Catie ?? ktory polecacie

wiem ze to nie jest latwo doradzic bo to zalezy od tego co dokladnie chce modelowac symulowac ale mimo wszystko prosze was o rade

powiem ze w SE dosc przyjemnie mi sie pracowalo

pozdrawiam i z gory dziekuje
rolek

Re: PRO E Solid Edge Catia ???

Postprzez Alek » lis 02, 2005 12:09

Witam

Solid Edge jest chyba najbardziej dostepny i prosty w obsludze na poczatek.
Przynajmniej jak dla mnie. Jest to program z tzw "średniej pólki". Pro/E czy Catia wymagaja czasem wiecej od uzytkownika niz np SE czy Inventor.
Ale oprocz latwosci obslugi mozna kierowac sie tez wymaganiami rynku pracy, jezeli wiesz jakich programow uzywa sie w Twoim regionie.
Jadnak niezaleznie od wyboru, jeden opanowany program pozwala w calkiem szybkim czasie przesiasc sie na inny.

pozdr
Alek

Postprzez rolek » lis 02, 2005 21:03

tak wlasnie zauwazylem ze Solid EDge jest stosunkowo latwy i dosc ... intuicyjny w dodatku istnieje spolszczona nakladka co jzu wogole czyni go latwym

a co do wymagan rynku pracy to w zasadzie nie wiem pochodze ze slaska i bede musial zrobic rozeznanie w terenie 8)
rolek

Postprzez ///RSth » lis 04, 2005 22:47

Na początek polecam SolidWorks, SolidEdge
Pozdrawiam,
///RSth,

Polecam: CATIA - www.catia.com.pl /
PRO/E - www.pfp.w.pl / CAE - www.cae.info.pl
///RSth

Postprzez Witek » lis 09, 2005 14:24

Zacznij na początek od najłatwiejszych programó jak polecają koledzy. Przejdż później do solidnej nauki CATIA. Najwieksze zapotrzebowanie na ludzi znajacych ten program. Po pewnym czasie dojdziesz do wniosku, że modelowanie w 3D jest bardzo podobne w większości programów. Spróbuj również Mechanical Desctop. O ProE nie myśl - choć bardzo przyjemnie się w nim pracuje pracy w Polsce nie znajdziesz.
Witek

Postprzez rolek » lis 10, 2005 19:59

no wiec sprawa sama sie rozwiazala: nie chciaelm sie uczyc Acada (az wstyd :oops: ) hehe tylko czegos takiego jak napiaslem z szczeegolnym uwzglednieniem Solid Edga a teraz udalo mi sie zalapac na inwentaryzacje budynkow w Warszawie i na wekend jade tam i se bede mierzyl i rysowal w Acad a jak sie uda to zostane w firmie
wiec te "fajniejsze" programy to bedzie raczej rozrywka

p.s. nie wspominalem ze mysle tylko i wylacznie o polska :D
rolek

Powrót do Modelowanie 3D